Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apes tautas nama sieviešu vokālais ansamblis aicina uz jubilejas koncertu

Apes pilsētas lepnums un identitāte ir vietējie amatierkolektīvi, arī Apes tautas nama sieviešu vokālais ansamblis, kurš nu jau svin 35 gadu pastāvēšanas gadadienu. Foto: No Apes tautas nama arhīva

Apes tautas namā 3. martā ikviens aicināts uz Apes tautas nama sieviešu vokālā ansambļa 35 gadu jubilejas koncertu “Sirds zin”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolektīva vadītāja un dibinātāja Sandra Oto stāsta, ka koncertā tiks izdziedātas mūsu iemīļotākās dziesmas, kas skanējušas vokālo ansambļu skatēs un koncertos, tāpēc priecāsies koncertā redzēt dziesmu draugus no tuvākām un tālākām vietām. Ansambļa 35 gadu jubileja sasaucas kopā arī ar Apes pilsētas gadadienu, un tas ir vēl viens sava veida saldais ēdiens apeniešiem un pilsētas viesiem. “Mēs mīlam dzīvi, dziesmu un cilvēkus. Koncertā mēģināsim sagādāt arī kādu pārsteigumu publikai. Sagaidīsim muzikālus sveicienus arī no  Alūksnes un Virešiem, kā arī dzirdēsim jaunākās paaudzes skanīgās balsis tepat no Apes kolektīva,” nedaudz koncerta programmu ieskicē S. Oto.

Kolektīvā šobrīd apvienojušās divpadsmit dalībnieces, no kurām gandrīz visas dzied arī Apes tautas nama jauktajā korī “Ape”. Kopš ansambļa izveides tajā iesaistījusies arī Līvija Karro. “Esam vairākas dāmas, kuras pirms 35 gadiem pārcēlās dzīvot uz Api – kolektīva vadītāja Sandra, Gita un es. Bijām jaunās skolotājas. Tolaik arī izveidojās  sieviešu vokālais ansamblis. Ko man nozīmē dziedāšana. Tā ir izteikšanās par visu, kas ar mums notiek un kas ir svarīgs – par mīlestību, prieku, darbu, ģimeni, dzimtajām vietām un vēl un vēl. Jo dziesmā var pateikt visu, vai ne? Mēs izjūtam dziesmas spēku, varenumu un dziedam savai sirdij, un klausītāji to jūt. Mēs nevaram notēlot to, ko nejūtam,” pauž L. Karro, kura atzinīgus un pateicīgus vārdus saka kolektīva vadītājai Sandrai. “Sandra ir skolotāja ar lielo burtu, ne tikai kā skolotāja, kas māca dziedāt, viņa jūt mums katrai līdzi, pārdzīvo un priecājas līdz ar mums. Viņas atbalsts un vienmēr uzmundrinošais vārds ir arī būtisks kolektīva iekšējās saliedētības kontekstā,” papildina L. Karro un min, ka parasti ansambļa mēģinājumi noris reizi nedēļā, bet tuvāk jubilejas koncertam uz mēģinājumu nāks kopā katru dienu.

Viņa ir aktīva kultūras dzīves cienītāja, iesaistās pati, kā arī labprāt iepazīst un atbalsta citus, kas pie viņiem viesojas. Tā, piemēram, aizvadītajā svētdienā Apē viesojās Blomes amatierteātris ar izrādi “Jūlijs” (režisore Gita Skadiņa), tas viņai ļoti paticis. “Es un ansamblis, tā jau ir tāda nedalāma vienība. Priecē, ka mūsu ansamblī visas esam atraktīvas un apdāvinātas – ar labu humora izjūtu, ja vajag, arī dejojam, protam publikai pasniegt dzeju un galu galā labi izskatīties uz skatuves. Kopā uzstājamies visdažādākajos pasākumos, braucam ciemos pie citiem, piedalāmies ansambļu skatēs un  atbalstām savā pilsētā notiekošos pasākumus, piemēram, septembrī ar atraktīvu dziedāšanu uzmundrinām velomaratona dalībniekus..

Viennozīmīgi dziedam arī mājās pie svētku galda,” atklāj L. Karro, kura ir arī Apes Svētā Mateja evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniece, līdz ar to arī draudzes dzīvē netrūkst dažādu pasākumu. Sirsnīgs, jauks un skanīgs pasākums baznīcā norisinājās gada sākumā Zvaigznes dienā ar sieviešu vokālā ansambļa un kora “Ape” līdzdalību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.