Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apes dzimšanas dienā atklās Amatu māju

Foto: No “Facebook”

Jau rakstījām par to, ka šās nedēļas nogalē ar vērienīgu  svētku programmu savu 95. dzimšanas dienu Smiltenes novadā svinēs Ape.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no galvenajiem notikumiem būs Apes Amatu mājas atklāšana un meistarklases, šis pasākums notiks sestdien, 26. augustā, no pulksten 13 līdz pulksten 16.

“Amatu māja būs vēl viena Gaismas pils mūsu pilsētā, un tās saturu būs jāveido mums pašiem – apeniešiem,” uzsver Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre.

Amatu māja ir ideju un prasmju mājvieta, kur iespējams demonstrēt, iemācīties un nodot tālāk gan   amatu prasmes un zināšanas, gan arī apgūt  mūsdienu prasmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apes Amatu māja būs visjaunākā šāda veida iestāde Latvijā, tādēļ kļūt par tās krustvecākiem  uzaicinātas Amatu mājas no visas Latvijas. Solījušas ierasties delegācijas no Liepājas Amatnieku nama un Amatu mājām no Ventspils, Dobeles, Jaunpils, Auces, Dzērbenes,  Sarkaņiem, Mazsalacas  un no Krāslavas Amatniecības centra.

“Mīļi aicinām ikvienu Apes pilsētas svētku apmeklētāju kļūt par Apes Amatu mājas  atklāšanas svētku dalībnieku un apgūt jaunas prasmes dažādās meistarklasēs,” rosina Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre.

Amatnieku meistarklases notiks pie Apes tautas nama (Skolas ielā 4). Tajās  varēs mācīties tādas prasmes, kā: knipelēšana, mezglošana, klūdziņu pīšana, ādas apstrāde (aprocīšu  un citu lietu izgatavošana), dažādu dekoru (arī no stikla) darināšana, keramika,  prievīšu/grāmatzīmju izgatavošana, Apes sajūtu segas aušana, augu paklāja darināšana, adīšana (cimdu valnīši, tautiski raksti), Vikingu stila aušana,  rakstainu dubultcimdu adīšana. Organizatori piebilst, ka dubultcimdu darināšana ir iekļauta Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, un informē, ka dalībniekiem ar priekšzināšanām  līdzi jāņem divkārtīga lauku vilnas dzija divās krāsās un 2.- 2,5. numura  adāmadatas atbilstoši dzijas resnumam).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā būs iespēja iegādāties Amatu māju meistaru darbus. Pasākuma apmeklētāji varēs izbaudīt Sarkaņu amatu skolas etnogrāfisko kokļu skanējumu un kapelas “Ope” tieši šim notikumam veltītas dziesmas un skaņdarbus.

“Mēs jūs ļoti gaidīsim!” aicina organizatori.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.