Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apes Amatu mājā apskatāma izstāde “Latvijas Daba krāsu ritmos”

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir Foto1_Apes-amatnieku-izstade-1024x576.jpg
Apes vietējās rokdarbnieces un amatnieces tur godā senču tradicionālās prasmes un cer, ka arī mūsdienās ir, kas novērtē darinājumus ar rokām un priecājas līdz ar viņām par kopīgo veikumu, kas aplūkojams izstādē. FOTO: NO APES AMATU MĀJAS ARHĪVA

Šomēnes Apes Amatu mājā tika atklāta jau otrā Apes amatnieku izstāde “Latvijas Daba krāsu ritmos”. Izstādē aplūkojami dažādās tehnikās darināti lakati, zeķes, dubultcimdi, segas, austi linu dvieļi, paklāji, deķi, tamborējumi, lelles un daudz kas cits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbos saskatāma mūsu Latvijas skaistā daba, krāšņie gadalaiki, kurus digitāli papildina Apes dabas skatu fotogrāfijas dažādos gadalaikos ar īpaši piemeklētām latviešu tautasdziesmām. Izstādes dalībnieki – gan amatnieku studijas “Ape” audēji, adītāji, rokdarbnieki, gan no janvāra dažādu meistarklašu apmeklētāji – katrs savu darbu ir veidojis ar pacietību, lielu mīlestību, ieliekot tajos kādu daļu no savas sirds.

“Tā kopības sajūta, ko sajūtam Apes Amatu mājā gan adītāju, gan audēju pulciņā, gan dažādās meistarklasēs, ir kas vairāk nekā vienkārša laika pavadīšana, tā ir spēja būt kopā, mācīties, pielāgoties, pārņemt, atjaunot un nodot prasmes tālāk citiem. Liels paldies katram dalībniekam par lielo apņēmību, enerģiju un prieku nākt un darboties, būt līdzās un darīt,” akcentē Apes Amatu mājas vadītāja Ilze Kaktiņa un piebilst, ka Apes amatnieku izstāde “Latvijas Daba krāsu ritmos” ir jau otrā amatnieku izstāde Apes Amatu mājā, pirmā izstāde tika atklāta kopā ar Amatu mājas atvēršanas svētkiem 2023. gada augustā.

Izstāde “Latvijas Daba krāsu ritmos” atklāta 6. aprīlī, kad visā Vid­zemē norisinājās tradicionālais pasākums “Satiec savu meistaru!”. Apes Amatu mājā to var aplūkot līdz 19. maijam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.