Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Apeirons” organizēs trīs radošās domnīcas  “Ko tu zini par tiesu un savām tiesībām?”

Apvienība “Apeirons” 2023. gada janvārī un februārī organizēs trīs radošās domnīcas, kuru mērķis būs noskaidrot vai cilvēki ar invaliditāti, bērnu ar invaliditāti vecāki un NVO pārstāvji ir informēti par to kā aizstāvēt savas tiesības. Tāpat arī apkoposim informāciju vai cilvēki ar invaliditāti ir vērsušies tiesā, lai tās aizstāvētu. Radošās domnīcas ir daļa no projekta “Universālais dizains cilvēktiesību ievērošanā”,  kuru Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” realizē sadarbībā ar Latvijas tiesnešu mācību centru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ar šo radošo domnīcu palīdzību plānots noskaidrot tipiskākās problēmsituācijas, proti, piefiksēt tās situācijas, kuras ikdienā piedzīvojuši cilvēki ar invaliditāti brīdī, kad devušies uz tiesībaizsardzības iestādēm vai citādi ir gribējuši risināt ikdienas situācijas, kuras skārušas dažādus ar tiesībām saistītus jautājumus.” tā Ivars Balodis, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes loceklis.

Domnīcas moderēs Daina Podziņa, kurai ir liela pieredze invaliditātes jomā un, kura šobrīd ir projekta European Disability Expertise (EDE) nacionālā eksperte no Latvijas. Domnīcās piedalīsies ne tikai Apvienības “Apeirons” pārstāvji, bet arī dalībnieki no Latvijas Tiesnešu mācību centra, lai fiksētu svarīgākās atziņas un problemātikas ar ko saskārušies cilvēki, lai tālāk veiksmīgi relaizētu Tiesu standarta izveidi un mācību programmu.

Kopā paredzētas trīs radošās domnīcas “Ko tu zini par tiesu un savām tiesībām?” , kuras norisināsies 26. janvārī Ikšķilē Biedrības “Tepat un kopā” telpās, 31. janvārī un 7.februārī Rīgā, Apvienības “Apeirons” telpās, katrai domnīcai ir cita mērķa auditorija, lai vieglāk būtu iznalizēt svarīgāko informāciju un to apkopot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikties radošajām domnīcām “Ko tu zini par tiesu un savām tiesībām?” var šeit.

Projekta “Universālais dizains cilvēktiesību ievērošanā” mērķis ir palielināt cilvēku ar dažāda veida invaliditāti spēju īstenot savu tiesību izmantošanu un aizsardzību, tostarp, nodrošināt, ka tiesību nodrošinātājam – tiesu sistēmas darbiniekiem – ir zināšanas un izpratne par darbu ar cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti.

Svarīgākās projekta aktivitātes būs Tiesu standarta izstrāde, tiesu darbinieku izglītošana un apmācības, kā arī cilvēku iedrošināšana aizstāvēt savas tiesības, kas tiks panākta ar radošo domnīcu palīdzību un dažādu informatīvo materiālu sagatavošanu. Liela nozīme ir projekta partnerim Latvijas Tiesnešu mācību centrs, lai rezultāti būtu ilgtermiņā, nevis tikai projekta ietvaros, kuri arī pēc projekta noslēguma apmācīs jaunos tiesu darbiniekus un iepazīstinās interesentus ar tiesu standartu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta “Universālais dizains cilvēktiesību ievērošanā” mērķis ir palielināt cilvēku ar dažāda veida invaliditāti spēju īstenot savu tiesību izmantošanu un aizsardzību, tostarp nodrošināt, ka tiesību nodrošinātājam – tiesu sistēmas darbiniekiem – ir zināšanas un izpratne par darbu ar cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti. Projekta virsuzdevums ir nodrošināt cilvēktiesību ievērošanu Latvijā.

Aktīvo iedzīvotāju programma Latvijā tiek īstenota no 2020. gada līdz 2024.gadam ar mērķi stiprināt pilsonisko sabiedrību un iedzīvotāju līdzdalību un vairot mazaizsargāto iedzīvotāju grupu spējas. 

Par projektu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu atbalsta Aktīvo iedzīvotāju fonds. Projekta periods ir no 2022. gada novembrim līdz 2024. gada aprīlim. Finansējums 103089,91 EUR. Projekta rezultātā būs palielinājies cilvēktiesību atbalstošo iedzīvotāju skaits un samazinājies tādu Latvijas iedzīvotāju īpatsvars, kuri nezina, kur vērsties pēc palīdzības diskriminācijas gadījumā.

Informāciju sagatavoja: Liena Eisaka, Projekta “Universālais dizains cilvēktiesību ievērošana” komunikācijas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.