Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apē skatāma ceļojošā izstāde “Jaunie arhitekti – Latvijai”

Izstādi “Jaunie arhitekti – Latvijai” devušies apskatīt arī Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēni.
FOTO: NO APES AMATU MĀJAS ARHĪVA

Līdz februāra beigām Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un dizaina institūta (ADI) izveidotā izstāde “Jaunie arhitekti – Latvijai” skatāma amatu mājā Apē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadu gaitā RTU ADI ir sakrājusies bagāta diplomdarbu kolekcija, kas ģeogrāfiski aptver visu Latviju. Izstādē “Jaunie arhitekti – Latvijai” ir aplūkojami no 2015. līdz 2022. gadam tapušie Arhitektūras fakultātes absolventu diplomprojekti, kuros risināti dažādu Latvijas pilsētu un apdzīvotu vietu ilgtspējīgas attīstības jautājumi. Ģeogrāfiski piedāvātie risinājumi aptver visu Latviju – no Dienvidkurzemes rūpniecības centriem caur Zemgales līdzenumu kopienas piedāvājumiem un Vidzemes alus darītavas līdz pat Dienvidlatgales lidostas attīstības vīzijai.

Izstādes ekspozīcijā ietverto absolventu darbu kopainu precīzi ilustrē mūsdienu arhitektūras procesu raksturojošie atslēgas vārdi “pilsētvides dzīvotspēja”, “vides integritāte un identitāte”, “degradētas vides revitalizācija”, kurus ikdienā lieto plašāka mēroga ietekmju un kopsakarību raksturošanai.

Izstāde pēdējo četru gadu laikā pabijusi daudzviet Latvijā, arī Smiltenē. “Ceru, ka ceļojošā izstāde skatītājus vedinās uzmanīgāk ieskatīties savu pilsētu un lauku ainavā, atraisot katra iniciatīvu to pilnveidošanā un uzturēšanā. Mēs vēlamies parādīt mūsdienu arhitektūras un pilsētvides attīstības tendences un rosināt arī jauniešus – potenciālos arhitektūras studentus – izvēlēties šo radošo un dinamiski mainīgo profesiju,” saka izstādes idejas autors, RTU profesors Uģis Bratuškins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde “Jaunie arhitekti – Latvijai” izveidota 2020. gadā kā noslēdzošais pasākums Arhitektūras izglītības 150 gadu jubilejas sarīkojumu ciklā. Tā tapusi, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam. Izstādes veidošanā piedalījās profesore Sandra Treija, kuratore Velta Holcmane, projekta vadītāja Evita Serjogina un māksliniece Kima Abramova.

Apes amatu mājas vadītāja Ilze Kaktiņa aicina aplūkot izstādi amatu mājā Apē, Skolas ielā 4, darba dienās no pulksten 10 līdz 18, kā arī brīvdienās (iepriekš sazinoties pa tālruni 29352640 vai rakstot e-pastu: ilze.kaktina@smiltenesnovads.lv).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.