Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apē atdzimst Elīnas Zālītes memoriālā māja

Pulcējot vietējos iedzīvotājus, kā arī krietnu pulku atbalstītāju, aizvadītajā ceturtdienā tika atvērta Apes vēstures ekspozīcija Elīnas Zālītes memoriālajā mājā. Tā pēdējo gadu laikā piedzīvojusi ievērojamas pārvērtības gan infrastruktūrā, gan arī papildinot muzeja liecību krājumu.

Kā atzīst E. Zālītes memoriālās mājas atdzimšanā iesaistītie, pandēmijas laiks viņiem devis iespēju pievērsties un pabeigt tādas lietas, kas saistītas ar pētniecību, vēstures materiālu apkopojumu, pārnešanu uz digitālajām ierīcēm un ne tikai. Tas viss ir bijis daudzu cilvēku darbs, lai apmeklētāji tagad varētu nākt un iepazīties ar paveiktā rezultātu.

Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes kultūras jomas vadītāja Iveta Kovtuņenko pauž, ka šādas ekspozīcijas atklāšana ir ļoti ilgi gaidīts mirklis Apes pilsētā. Divu gadu laikā 27 kvadrātmetros tika izveidota mūsdienīga, visām paaudzēm interesanta Apes vēstures ekspozīcija. Tie, kuri vēlas iepazīties ar vēstures notikumiem, tagad uz lielā displeja var apskatīt un izlasīt katru vēstures lappusi. Ir padomāts par tādu materiālu krājumu un saturu, kas būs interesants visām paaudzēm. Tā, piemēram, jaunākie ekspozīcijas apmeklētāji kopā ar baronu var ķert vēžus Vaidavas upē vai rotāt Ziemassvētku eglīti Apes muižā, izmantojot 3D brilles. Memoriālajā mājā var apskatīt Apes pils maketu, iepazīt vēsturisko interaktīvo galdu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.