Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apē aizvadīts novusa čempionāts

Apes pilsētas individuālā čempionāta pirmā posma novusā “Apes kauss 2023” godalgoto vietu saņēmēji vienojas kopbildē. Foto: No personīgā arhīva

25. martā Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas sporta kompleksā tika aizvadīts otrais Apes pilsētas individuālā čempionāta posms novusā “Apes kauss 2023”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās piedalījās 40 dalībnieki no dažādām Latvijas vietām, bet vairāki spēlētāji bija arī no Igaunijas. Kā stāsta novusa entuziasts Jānis Ērmanis, kurš ir arī sacensību galvenais organizētājs, interese par spēli arvien pieaug. Pirmais čempionāta posms norisinājās februārī, un tajā piedalījās 26 dalībnieki, bet šomēnes jau krietni vairāk. Čempionātā tika pārstāvētas dažādas vietas un novadi – Cēsis, Palsmane, Variņi, Gulbene, Druviena, Balvi, Smiltene, Valmiera, Vaidava, Alūksne un pat kaimiņvalsts Igaunija. Un, protams, Ape, kuru šoreiz pārstāvēja astoņi dalībnieki.

“Priecājamies, ka par novusu ir tāda interese, ka dalībnieku skaits pieaug. Man pašam novuss ir brīvā laika hobijs, var teikt, ka jau no bērnības. Redzu, ka arī citus tas interesē,” norāda J. Ērmanis un akcentē, ka čempionātam novusā “Apes kauss” jau veidojas savas tradīcijas, jo daļa dalībnieku no citām vietām Apē atgriežas atkal un atkal. Jāmin, ka iepriekšējos gados novusa spēlētāji no Apes paši devās ciemos pie citiem, lai mērotu spēkus novusa spēlē, bet sapratuši, ka labprāt uzņemtu ciemiņus arī pie sevis mājās, tāpēc čempionātu rīko savā pilsētā.

Pasākuma dalībnieku vārdā izskan paldies J. Ērmanim par degsmi un uzticību novusa sporta veidam, kā arī sporta skolotājai Aijai Latikai par līdzās būšanu un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanu. Jāatzīmē, kā novusa turnīra trešais posms iecerēts 22. aprīlī Apes sporta kompleksā. Interesenti aicināti iepriekš pieteikties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novusa spēle ir iecienīts brīvā laika pavadīšanas veids vietējā kopienā. Kā stāsta Apes apvienības pārvaldes vadītāja Liene Ābolkalne, programmas LEADER projektu konkursos atbalsta ietvaros iepriekš iegādāti 14 novusa galdi, bet kopskaitā to ir vairāk – 20. J. Ērmanis un paši novusa spēlētāji no Apes ir parūpējušies par to, lai savu inventāru piedāvātu arī citu vajadzībām. Ja iedzīvotāju interese saglabāsies tikpat augstā līmenī, tad būs jādomā par iespējām vēl vairāk papildināt inventāru.

Novusu spēlē daudzi, bet tikai paši azartiskākie un drosmīgākie šīs spēles piekritēji ir gatavi parādīt savu taktiku spēlē, čempionātā sacenšoties ar pretinieku. Foto: No personīgā arhīva

UZZIŅAI

Sieviešu konkurencē
pirmās trīs vietas dalīja:

  1. Eie Melmberga (Igaunija),
  2. Vaira Kalniņa (Druviena),
  3. Vita Balode (Vaidava).

Savukārt vīriešu vidū:

  1. Jānis Jānelsiņš (Cēsis),
  2. Arvis Markus (Ape),
  3. Sergejs Valbergs (Palsmane).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.