Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apcietināts Valgas politiķis un uzņēmējs Allains Karuse

Valgas uzņēmējs un politiķis Allains Karuse un vēl sešas personas otrdien tika apcienāti aizdomās par balsu pirkšanu aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās. Foto: Arvo Mēkss

Policija aizturējusi Valgas politiķi un uzņēmēju Allainu Karusi, kurš tiek turēts aizdomās par balsu pirkšanu pašvaldību vēlēšanās. Tā paša iemesla dēļ kopā ar viņu aizturēti vēl seši cilvēki, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien, 14. decembrī, kopā ar vēl sešiem aizdomās turamajiem tika aizturēts Centra partijas biedrs Allains Karuse aizdomās par to, ka nelikumīgā veidā mudinājis cilvēkus balsot par viņu vai viņa meitu Esteri Karusi oktobrī notikušajās pašvaldību vēlēšanās. A. Karuse un citi aizdomās turamie sākotnēji tika aizturēti līdz 48 stundām. Pēc provizoriskiem datiem, ietekmēti vairāk nekā 20 vēlētāji, kuriem par balsojumu tika piedāvāta nauda, degviela vai alkohols.

Policijas un robežsardzes pārvaldes pārstāve Leana Loide paskaidroja, ka seši aizturētie bijuši starpnieki balsu pirkšanā: “Viņi paši vēlēšanās nekandidēja, tās nav publiski zināmas personas, tāpēc viņu vārdus šobrīd nevaram nosaukt.”

A. Karusi tur aizdomās arī par viņa uzņēmumam “A. Karuse AS” piederošas degvielas pārdošanu Valgā bez attiecīgas atļaujas. Ir aizdomas, ka degviela pārdota par vairāk nekā 40 tūkstošiem eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Uzņēmumam jābūt atļaujai, lai tirgotu degvielu. Šobrīd tiek izmeklēts, no kurienes ir šī degviela un kā tā realizēta,” skaidroja Igaunijas Dienvidu apgabala prokuratūras preses sekretārs Kauri Sinkēvičus.

A. Karuse otrdien nebija nepieejams žurnālistiem, viņa telefons bija izslēgts, jo, atrodoties apcietinājumā, viņš drīkst sazināties tikai ar savu advokātu. Esteres Karuses telefons bija pāradresēts uz balss pastu. Advokāts Roberts Sarvs, kurš līdz šim pārstāvēja Karuses ģimeni, sacīja, ka arī viņš ir neveiksmīgi mēģinājis sazināties ar tēvu un meitu.

“Šobrīd esmu Portugālē un man nav, ko piebilst. Iepazīšos ar apsūdzībām un, ja būs nepieciešams, noteikti izteikšu viedokli par šo jautājumu,” paskaidroja advokāts.

Pērn Igaunijas laikraksts “Õhtuleht” publicēja rakstu par 2017. gada pašvaldību vēlēšanām, kad cilvēki par degvīna pudeli vai desmit eiro balsoja par Allainu vai Esteri Karusēm. Karuses noliedza balsu pirkšanu un iesniedza prasību pret “Õhtuleht” žurnālisti Kadri Kūlpaku, pieprasot, lai tā atspēkotu it kā melīgu informāciju un izmaksātu kompensāciju par morālo kaitējumu. Pagaidām apgabaltiesa šajā jautājumā lēmumu nav pieņēmusi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.