Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aneti Gauru uz Smiltenes tehnikumu atvedusi vēlme palīdzēt dzīvniekiem

Foto: no personiskā arhīva

2.a veterinārārsta asistentu/lopkopības tehniķu kursa audzēkne Anete Gaura šā mācību gada pirmo semestri pabeidza ar vidējo atzīmi 9 balles. Anete ir rīdziniece, viņu uz Smiltenes tehnikumu atvedusi vēlme apgūt vidējā līmeņa profesionālo izglītību, lai pēc tam varētu turpināt mācības Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interese par veterinārārsta profesiju Anetei radusies, rūpējoties par zirgu – skaisto Latinos, ar kuru viņa vairākkārt piedalījusies jāšanas sporta disciplīnās – konkūrā un iejādē. “Reiz zirdziņš saslima. Gandrīz diennakti pavadot kopā ar viņu un rūpējoties, arī radās vēlēšanās pašai iegūt nepieciešamās zināšanas, lai varētu palīdzēt gan savam, gan citu dzīvniekiem,” stāsta Anete. Labi mācīties viņu motivē vēlme uzzināt iespējami vairāk par savu izvēlēto profesiju. “Motivējošs faktors ir arī stipendija,” neslēpj Anete. “Mēnesī, kad piedalījos angļu valodas valsts olimpiādē, tā bija lielāka, bet šomēnes saņēmu 90 eiro. Tā ka ir vērts pacensties.” Anetes mīļākie mācību priekšmeti ir ķirurģija. Pēdējā laikā iepatikusies arī ķīmija un sports.

“Mūsu kursam ir visbrīnišķīgākais kursa audzinātājs – Gunārs Auders. Jau, mācoties pirmajā kursā, viņš mūs visus aizveda ekskursijā uz Stokholmu. Vienmēr spilgti atmiņā paliks arī pirmā prakse Vecaucē. Tā mūs visus ļoti satuvināja. Mums ir viegli saprasties, jo visi esam mērķtiecīgi, visi uz šejieni atnākuši ar vienu mērķi – apgūt savu izvēlēto profesiju.

Pirmajā gadā bija mazliet neparasti, ka visapkārt tāds klusums, daudz mazāk cilvēku. Tagad tas pat patīk. Jo viss svarīgākais jau te ir. Nemaz vairs nejūsmoju par Rīgas burzmu,” atzīst Anete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņas brīvais laiks paiet Ķekavā, rūpējoties par savu zirdziņu. “Kamēr esmu tehnikumā, to dara otra saimniece, bet brīvdienās Latinos pilnībā ir manā aprūpē.”

Augstskolā Anete vēlas specializēties zirgu ārstēšanā un rehabilitācijā. Taču līdz tam vēl tik daudz kas jāpaspēj. “Priekšā – īsākas un garākas prakses. Ļoti gribētos, lai izdodas izmantot arī skolas sadarbības iespējas ar Jauno jātnieku skolu.”

Jaunajā gadā Anete visiem novēl daudz laimes, labu veselību, paveikt iecerēto un neapstāties ne mazu, ne lielu grūtību priekšā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.