Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Andris Zunte: Nezaudējam cerības kvalificēties olimpiskajām spēlēm

Latvijas skeletoniste valcēniete Dārta Zunte šosezon pieredzi krāj un meistarību slīpē Starpkontinentālā kausa izcīņas sacensībās, kas ir nākamās spēcīgākās sacensības aiz Pasaules kausa izcīņas. Foto: ibsf.rog

Latvijas skeletoniste valcēniete Dārta Zunte šogad piedalās Starpkontinentālā kausa izcīņas sacensībās, kurās labākais rezultāts tika sasniegts mājas trasē Siguldā, kur Dārta ieņēma piekto vietu. Laikraksts “Ziemeļlatvija” sazinājās ar sportistes tēvu un pavadošās komandas dalībnieku Andri Zunti, lai aprunātos par Dārtas sniegumu šosezon un nākotnes plāniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šogad izvēlējāmies startēt Starpkontinentālajā kausā (turpmāk – SKK), jo tās pēc kvalitātes, pēc konkurences ir nākamās sacensības aiz Pasaules kausa izcīņas,” skaidro Andris Zunte. “To jūs redzat arī pēc lielo valstu – Vācijas, Krievijas, ASV un Kanādas ‒ sportistēm. Šīm valstīm ir četras līdz sešas līdzvērtīgas braucējas, un tās, kas netiek lielajā izlasē, šogad startē SKK. Tā pati Aļona Frolova no Krievijas vai Suzanna Krēhere no Vācijas ir teicami braukušas nesenā pagātnē Pasaules čempionātos. Amerikānietes, kas pērn brauca Pasaules kausā, šogad startē SKK. Šīs sacensības ļauj mums sajust šo sacensību līmeni, garšu, paskatīties uz sevi spēcīgākā konkurencē nekā Eiropas kausa sacensībās.”

“Sacensību pirmajos posms ASV un Kanādā Dārta brauca sev līdz šim nezināmās trasēs – Kanādas Vistlerā un ASV Pārksitijā, tāpēc sākumā rezultāti bija tādi, kādi tie bija. Tomēr mēs nevēlamies akcentēt uzmanību uz rezultātiem un punktiem, mūsu gadījumā svarīga ir izaugsme, attīstība, progress,” uz sezonas sākumu atskatoties, skaidro Andris.  “Amerikānietes un kanādietes dzīvo šajās trasēs, tāpēc viņu rezultāti tur bija augstāki, kamēr mēs ieguvām ļoti vērtīgu pieredzi, savukārt Siguldas trasē, kur Dārta izdarīja maksimumu,  sasniedzām labu rezultātu.”

“Negribu, lai izklausās pēc sūdzēšanās, tomēr ir fakts, ka tehnikas ziņā mēs atpaliekam no vadošajām nācijām, tāpēc vērtīgākais, ko iegūt, ir meistarība un psiholoģiskais briedums,” telefonsarunā atzīst Andris Zunte. “Šogad mums arī izveidojās ļoti veiksmīga sadarbība ar itāļu trases treneri. Viņš Dārtai ļoti palīdzēja.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamā gada februārī notiks Pekinas Olimpiskās spēles. Punktus dalībai 24. ziemas olimpiskajās spēlēs Dārta krāj, piedaloties SKK sacensībās.

“Siguldas sacensības parādīja, ka mums ir cerības kvalificēties, joprojām esam spēlē,” par olimpiskajām spēlēm domājot, pauž Andris Zunte. “Nezaudējam cerības kvalificēties, nemelošu – domājam par dalību olimpiskajās spēlēs, tāpēc darīsim maksimumu no tā, kas no mums atkarīgs un, ja Dievs dos, tad brauksim Pekinā.”

Atskatoties uz 2021. gadu, Andris Zunte atklāj, ka vērtīgākais aizvadītajā gadā ir gan kopā pavadītais laiks, gan arī sadarbība ne tikai kā tēvam ar meitu, bet arī kā sportistei un apkalpojošajam personālam, kas iemācījis darīt lietas citādāk, kvalitatīvāk, precīzāk un lietderīgāk.

“ASV un Kanādas posmos pavadītais laiks un iegūtā pieredze mums abiem ir bijis ļoti auglīgs,” sarunas izskaņā atzīst Andris.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.