Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Nodaļas vadītājs neiztur pārbaudes laiku, domē nav paticis viņa vadības stils

Nu jau bijušais Valkas novada pašvaldības Attīstības, projektu un tūrisma nodaļas vadītājs Andris Zunte pirmajā intervijā “Ziemeļlatvijai” atklāja, ka viens no galvenajiem principiem vadītāja amatā – spēt ieraudzīt, taču realitātē izrādījās, ka ne vienmēr vārdi saskan ar darbiem. Foto: Inga Karpova

Atgriežoties no atvaļinājuma, ar nākamo trešdienu, 22. jūniju, Valkas novada pašvaldības Attīstības, projektu un tūrisma nodaļas vadītāja amata pienākumus sāks veikt šīs nodaļas ilggadējais darbinieks Toms Simtiņš. Pirms tam pašvaldības izsludinātā konkursā par labāko kandidātu tika izvēlēts un no 15. marta nodaļu trīs mēnešus vadīja Andris Zunte. Jāpiebilst, ka paralēli darbam vienā no pašvaldības vadošajiem amatiem viņš strādāja arī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā par sporta skolotāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā sarunā ar “Ziemeļlatviju” atzina novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Vilmārs Vesingi, praksē vismaz reizi gadā notiek gadījumi, kad konkursa kārtībā izraudzītais pretendents uz svarīgu amatu neiztur pārbaudes laiku, tāpēc ar šo darbinieku nākas šķirties un meklēt jaunu darbinieku.

Pašvaldība neizsludinās jaunu konkursu

Tā tas ir noticis arī šoreiz, tikai pašvaldībai uz šīs stratēģiski svarīgās nodaļas vadītāja amatu vairs nebūs jāizsludina jauns konkurss, jo jaunais vadītājs T. Simtiņš savu kandidatūru jau bija pieteicis pirmo reizi izsludinātajā konkursā, bet palicis otrajā vietā. “Ziemeļlatvija” no neoficiāla informācija avota uzzināja, ka bijusi vienošanās. Proti, ja A. Zunte neizturēs pārbaudes laiku, tad nodaļas vadību pārņems līdzšinējais projektu vadītājs T. Simtiņš. Pašvaldības kuluāros vīpsnāja, ka vienīgais, ko jaunais nodaļas vadītājs A. Zunte paguva izdarīt, savam kabinetam izvēlēties interjeru un sienas krāsu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl jāpiebilst, ka visnotaļ skaļa ažiotāža ap šīs nodaļas vadītāja amatu izskanēja no pašvaldības domes opozīcijas deputātu un viņu atbalstītāja, konkrēti, valcēnieša Aivo Vāra (viņš ir arī A. Zuntes sievas brālis – redakcijas piebilde), puses, arī tāpēc, ka opozīcija janvāra domes sēdē skaļi un kareivīgi iebilda par šīs nodaļas reorganizāciju un bijušās ilggadējās vadītājas Guntas Smanes atstādināšanu no vadītājas amata, piedāvājot viņai nodaļas vadītāja vietnieces amatu.

Neiztur pārbaudes laiku

V. Vesingi skaidro, ka lēmumu par A. Zuntes atbrīvošanu no ieņemamā amata pieņēma pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis, viņš un pašvaldības izpilddirektors Ainārs Zābers. Atbrīvošanas iemesls ir – A. Zunte neizturēja noteikto pārbaudes laiku – trīs mēnešus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūsu viedoklis bija tāds, ka Andra Zuntes vadības stils neatbilst tam, kādu to vēlas redzēt pašvaldības vadība, jo viņa vadītā nodaļa un tās darbs ir ļoti svarīgs kopējā novada attīstībā. Andris Zunte varētu būt labs attīstības lietu speciālists, jo viņam bija interesantas idejas un novada attīstības redzējums kopumā. Tādā ziņā viņš šim vadītāja amatam atbilda. Iepriekš šī nodaļa strādāja no projekta līdz projektam pēc pašvaldības vadības norādījumiem, bet Andris sniedza jaunas attīstības idejas. Tas bija tas, ko meklējām. Turklāt viņš konkursam pieteicās, kā saka, no malas, arī iepriekšējā darba pieredze palīdzēja šo skatījumu par novada attīstību saredzēt. Viņa klupšanas akmens bija izvēlētais vadības stils. Tāda sajūta radās, pētot viņa darbu – vadītāja attiecības ar nodaļas darbiniekiem bija vairāk formālas, nevis koleģiālas un draudzīgas. Redzot, ka nav labi ar nodaļas vadīšanu, mēs viņam ieteicām uzsvaru likt uz kopīgām sarunām un personīgu, nevis formālu komunikāciju. Vadītājam bija arī problēmas ar darbu deleģēšanu. Proti, vairākums darbu apstājās pie viņa, jo pats tos uzņēmās paveikt. Nodaļas darbinieki ir rezerve, un vienpersoniski pašam visi pienākumi nav jāveic. Andrim bija labas idejas un ieceres, bet ne vienmēr tās tika novestas līdz galam,” atzīst V. Vesingi. Sarunas nobeigumā viņš pauž cerību, ka A. Zunte, neskatoties uz notiekošo, paliks par Valkas novada patriotu un iesaistīsies sabiedriskajā dzīvē.

Bijis labs cilvēks, bet bijušas komunikācijas problēmas

Par notikušajām pārmaiņām “Ziemeļlatvija” lūdza izteikties arī Attīstības, projektu un tūrisma nodaļas vadītāja vietniecei Guntai Smanei. Viņa norāda, ka jaunais nodaļas vadītājs T. Simtiņš arī piedalījās konkursā uz šo vadītāja amatu. Viņš nodaļā strādā jau astoņus gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Toms ir ļoti zinošs projektu vadībā un arī ir lietas kursā par notiekošo vietējā tūrisma nozarē. Turpmāk nodaļas darbs būs ražīgs, jo spēsim visi sastrādāties,” cer G. Smane. Viņa atzīst, ka A. Zunte kā cilvēks bijis labs, bet tomēr ir bijušas komunikācijas un sadarbības problēmas.

“Diemžēl viņš pašvaldības darbā uz vietas klātienē bija gaužām maz sastopams, jo paralēli strādāja skolā par skolotāju,” atzīst nodaļas vadītāja vietniece.

Jāpiebilst, ka vietējie deputāti šīs nodaļas vadītājam noteikuši 1650 eiro lielu ikmēneša atalgojumu pirms nodokļu nomaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” deva iespēju izteikties arī pašam A. Zuntem, bet diemžēl viņš no publiskiem komentāriem atteicās.  

VIEDOKLIS

Valcēnieša Aivo Vāra 25. maijā sociālajos tīklos paustais viedoklis:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Šī gada sākumā pašvaldībā notika vairāku nodaļu reorganizācija, tostarp arī Attīstības un tūrisma nodaļā. Vērojot un klausoties iepriekšējās Saimniecisko un Finanšu komitejas sēdes, tā vien izskatās, ka pašā nodaļā un deputātos ir no jauna uzvirmojis jautājums, vai uz pārbaudes laiku apstiprinātais Attīstības, plānošanas un tūrisma nodaļas vadītājs ir atbilstošākais kandidāts ieņemamajam amatam. Vai pa šiem trim mēnešiem Andris Zunte sevi ir pierādījis kā zinošu un kompetentu šajā amatā? To, ka pēdējā komitejā bija saskatāma darbinieku neapmierinātība ar nodaļas vadītāju, redzēja laikam visi, izņemot atsevišķas personas. Šajā nodaļā valda spriedze, un tas bija saprotams visiem, jo, uzsākot sarunas par

komitejās izskatāmajiem jautājumiem, nodaļas vadītājs sarunu uzsāka ar publisku atvainošanos saviem darbiniekiem, par savu nepareizo rīcību un vadības stilu. Ir pilnīgi skaidrs, ka nodaļā ir izveidojušās domstarpības un nesastrādāšanās un, pēc visa spriežot, risinājums pat netiekot meklēts. Par vienu no izvirzītajiem plāniem amizants izklausās arī piedāvājums attiecībā par 24 miljoni eiro lielo pašvaldības parādu lūgt no iedzīvotājiem un uzņēmējiem saziedot naudu, jo laikam galvenais uzdevums būs darboties uz labdarības rēķina. Komitejās ir jūtama A. Zuntes nekompetence un, lai nerastos pārpratumi, lielākoties diskusijas pārņem citi pašvaldībā strādājošie speciālisti. Gribētu saprast, kas ir šajos mēnešos paveiktie darbi? Joprojām neredzu nodaļas vadītāja un pašvaldības ieinteresētību veikt ļoti plašu, pamatotu analīzi par tūrismu Valkas novadā, to iespējām, sadarbību ar uzņēmējiem, nosakot prioritātes. Pirmajā domes sēdē, iepazīstot jauno nodaļas vadītāju, dažiem deputātiem bija informācija, ka viņš ir labs sporta skolotājs, bet varbūt labāk tomēr izlemt – būt par labu skolotāju vai sliktu pašvaldības nodaļas vadītāju. Laikam jau divus amatus – ne juridiski, ne fiziski – apvienot nav iespējams.

#SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.