Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Amerikas laikmetīgās mūzikas vēstneši “Anzû Quartet” uzstāsies Cēsīs

Publicitātes foto.

Sestdien, 21. janvārī, Koncertzālē “Cēsis” uzstāsies “Anzû Quartet” – apvienība, kuras sastāvā ir Ņujorkas rosīgās laikmetīgās mūzikas kopienas veterāni: čelliste Ešlija Bāsgeita (Ashley Bathgate), vijolniece Olīvija De Preto (Olivia de Preto) , klarnetists Kens Tomsons (Ken Thomson) un pianists Karls Larsons (Karl Larson). Programmā “Jauna mūzika/New music” dzirdēsim amerikāņu, meksikāņu un irāņu komponistu jaunradītus skaņdarbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Anzû Quartet”mūziķi ir ar vērā ņemamu pieredzi un nopelniem, izpelnījušies kritiķu un citu mūziķu atzinību visā pasaulē, kā arī spēlējuši būtisku lomu vairāku nozīmīgu Ņujorkas kamermūzikas ansambļu – “Bang on a Can All-Stars”, “Mivos Quartet”, “Ensemble Signal”, “Bearthoven” – nodibināšanā un darbības nostiprināšanā. Visi piedalījušies vairāku mūsdienu ievērojamāko komponistu darbu pirmatskaņojumos pasaules prestižākajās koncertzālēs.

Kvartets pievēršas mūsu laiku mūzikai un pavisam nesenas pagātnes muzikālajam kanonam. Muzikālā apvienība ar savu darbību godina Olivjē Mesiāna Kvartetu laika galam, līdztekus franču komponista oriģinālajam šedevram aktīvi pasūtot un izpildot jaunus skaņdarbus, kas sacerēti tieši šai ikoniskajai instrumentācijas formai.

Koncertā Cēsīs, kas notiek ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu, skanēs jauna mūzika, ko sarakstījuši komponisti no visas pasaules, sākot ar meksikāni Džosu Kolado Fegoso (Josué Collado Fregoso), irāņu komponisti Aftabamu Darviši (Aftab Darvishi), turpinot ar kanādiešu izcelsmes amerikāņu komponisti Annu Vēberi (Anna Webber) un pašu Anzû Quartet dalībnieku – Kenu Tomsonu. Tā ir iespēja Latvijas klausītājam sajust pasaules elpu un pulsu, iepazīt jaunu mūzikas valodu un skanējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Publicitātes foto.

Biļetes nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilsesuparadize.lv.

Informāciju sagatavoja: Egija Saļņikova, Koncertzāles “Cēsis” mārketinga un komunikācijas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.