Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Amatierteātris “Kaķu nams” atrādīs jaunāko veikumu

Fragments no skeča “Zīlniece” mēģinājuma. Lomās iejūtas Klinta Bernarte (no kreisās) un Lelde Lūse. Foto: No personīgā arhīva

Gaujienas tautas nama amatierteātris “Kaķu nams” šobrīd gatavo jaunu skeču ar nosaukumu “Zīlniece”, lai plašākai publikai to atrādītu 18. decembrī Gaujienas tautas namā, kad tur norisināsies pasākums ar vairāku amatierkolektīvu piedalīšanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gadu mija ir īstais laiks, lai ieskatītos nākotnē. Tas ir piemērots laiks, lai noskaidrotu, kā veiksies mīlestībā. Tieši šos jautājumus parasti uzdod zīlniecēm. Tomēr der atcerēties, ka pasaule ir maza un apaļa un viss agrāk vai vēlāk nostājas savās vietās. Neviens cits no malas cilvēkiem rokās nevar iedot ko citu, jārēķinās vien ar to, kas katram pašam zvaigznēs ierakstīts. Neesam mēs lieli un vareni, bet likt publikai pasmaidīt mēs varam,” teic amatierteātra “Kaķu nams” režisore Ivita Keiša.

Viņa atklāj, ka šis gads amatierteātrim ir bijis kluss un mierīgs, salīdzinot ar laiku pirms pandēmijas sākšanās. “Režisores pienākumus pildu no brīža, kad valstī lēma aizliegumu kultūras pasākumu rīkošanai. Tāpēc saku lielu paldies Elgai Rācenai par uzticēšanos, ka varu vadīt “Kaķu namu” un palīdzēt vietējiem ļaudīm attīstīt talantus teātra mākslā un ļaut tiem mākslinieciski izpausties, priecējot citus,” saka I. Keiša, kura priecājas, ka šajā laikā vietējā teātrī griba kāpt uz skatuves nevienam nav zudusi.

Šajā teātrī vairākus gadus darbojas Klinta Bernarte, kura “Zīlniecē” izpilda zīlnieces lomu. “Teātrī darbojos jau kopš pamatskolas laikiem, kad katru gadu Ziemassvētkos bija jāiestudē ludziņa. Tā atklāju savu patiku pret aktiermākslu. Kad mācījos Alūksnes vidusskolā, iestājos Alūksnes Tautas teātrī “Slieksnis”, kur teātra mākslu apguvu un iemīlēju pie izcilas režisores Daigas Bēteres. Uzstājāmies pat Dailes teātrī Rīgā ar izrādi “Kropļi”. Braucām uz ļoti daudziem pagastiem,” atklāj Klinta, kura vēlāk, pārceldamās uz dzīvi Gaujienā, uzreiz meklējusi iespēju iesaistīties kādā amatierteātrī, un Gaujienā tāds bija. “Tad iestājos vietējā teātra pulciņā “Kaķu nams”, tajā laikā režisore vēl bija Elga Rācene. Ar “Kaķu namu” arī daudz kur esam bijuši un izrādes rādījuši, līdz Covid-19 pandēmija visu apturēja. Pamazām atkal atsākam mēģinājumus un gatavoties izrādēm,” viņa stāsta un atklāj, ka darbošanās amatierteātrī viņai dod pilnības sajūtu. “Skatuve ir vieta, kur es varu izpausties, parādīt sevi un būt, kas vien vēlos. Man patīk skatuve, uzmanība, aplausi. Patīk braukt uzstāties un apskatīt jaunas vietas, iepazīt citus kolektīvus. Iejusties tēlos bez gribas, drosmes un talanta nav iespējams. Ir jāzina, ko tu dari, un jāzina, ko tu gribi ar savu tēlu parādīt. Ja to zina, tad šķēršļu nav,” tā Klinta, kura uz skatuves būs redzama kopā ar Leldi Lūsi, kura ir otra amatiermāksliniece skečā “Zīlniece”.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.