Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aktualitātes projektā “ Demokrātijas formula”

Erasmus+ projekts “ Demokrātijas formula”, kuras koordinatore ir Smiltenes vidusskola, jau drīzumā būs sasniedzis savu vidusposmu. Projekta dalībnieki aktīvi darbojas, gan strādājot pie projekta produktu izstrādes, gan mācoties un apgūstot jaunas prasmes, kā uzlabot komunikāciju un izmantot demokrātisku pieeju savstarpējā saziņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Janvāra beigās norisinājās kārtējā mobilitāte, šoreiz Viļakā. Tās bija radošuma darbnīcas, kurās tika apkopotas idejas simulācijas spēles par demokrātiju izveidei. Projekta moderatore Justīne Buliņa- Pinka piedāvāja jauniešiem vairākas ideju ģenerēšanas metodes, tostarp “Sešu cepuru” metodi, SVID analīzi, lomu vētru, ideju vētru, domu karti un apgriezto domāšanu. Jaunieši grupās radīja dažādas idejas simulācijas spēles pamatidejai un stuktūrai, ko vēlāk vietējās aktivitātēs izstrādās detalizētāk.

Tāpat līdz šim ir norosinājušās vairākas vietējās aktivitātes, kas sniedz papildu pienesumu projekta rezultātu kvalitatīvā sasniegšanā. Pēc kopīgās mobilitātes Smiltenē katrā partnersokolā norisinājās vietējā aktivitāte “ Demokrātijas atslēga”, kurā jaunieši diskutēja par demokrātijas nozīmi sabiedrībā, pašvaldībā, skolā un pašpārvaldē. Nākamajā vietējā aktivitātē jaunieši katrs savā skolā izstrādāja, saskaņoja un apkopoja idejas infografikām par demokrātiju, jaunieši veidoja četrus plakātus: “Kas ir demokrātijas formula?; “ Kas ir demokrātisks jaunietis?”; “ Kas ir demokrātiska skola?; “ Kas nav demokrātija”?. Plakāti jau tikuši izdrukāti un izvietoti katrā skolā un jauniešu centros. Vietējās aktivitātēs norisinās darbs arī pie asociatīvi – metaforisko kāršu izveides par demokrātiju. Tajās jaunieši fotogrāfiju veidā atspoguļo dažādus ar demokrātiju saistītus jēdzienus. Kārtis būs pieejamas gan digitālā, gan fiziskā veidā.

Programma “Erasmus+” 1. pamatdarbības “Personu mobilitāte mācību nolūkos” projekts “Demokrātijas formula” ,  Nr. 2022-3-LV02-KA154-YOU-000099774.

Projekta koordinatore Aiga Sorokina

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.