Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aktivitātes ķermeņa un prāta labsajūtai rudens drūmajā periodā

Foto: pixabay.com

Ir dienas, kad rudenīgie laikapstākļi liek mainīties arī mūsu garastāvoklim, dienās, kad nespīd saule un īsti neko negribas darīt, kā tikai gulšņāt un cerībā gaidīt siltākas dienas. Taču, par spīti pelēkajam pirmsziemas periodam, arī šis laiks var tikt veltīts patīkamām un garastāvokli uzlabojošām aktivitātēm. Šim nolūkam esam apkopojuši ieteikumus, kas uzlabos, kā miesu, tā garu, un dos izvēles iespējas patīkamai laika pavadīšanai arī šajos nepateicīgajos laikapstākļos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liec ķermenim kustēties

Fiziskās aktivitātes vienmēr ir likušas ķermenim justies modrākam, tāpēc arī lietainās dienās, kad īsti citu plānu nav, var nodoties treniņam mājas apstākļos. Kārtīga staipīšanās sesija pēc nogurdinošas darba nedēļas, lai atslābinātu saspringušos muskuļus, vai izturības pārbaudīšana ar kardio treniņu būs labs veids kā likt laimes hormoniem sākt savu darbu labsajūtas veicināšanai.

Taču, ja treniņi nav pa prātam, tos var aizstāt veicot dažādus pienākumus mājās. Veļas mazgāšana, putekļu slaucīšana un mājas kārtošana arī var būt vienlīdz labs fiziskais treniņš, kas pie tam strādās divos virzienos – mājoklis tiks savests kārtībā un arī ķermenis būs izkustējies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet tie, kam laikapstākļi nav šķērslis, var doties pastaigā. Reizēm pastaiga lietū var sniegt jaunas emocijas un parādīt apkārtējo vidi citā gaismā. Piemēram, skujkoku mežu radītā smarža lietus laikā būs daudz reibinošāka un atsvaidzinošāka nekā saulainas dienas vidū, tāpēc ir vērts izvilkt no skapja gumijas zābakus un ūdens necaurlaidīgo jaku, lai dotos nelielā piedzīvojumā un gūtu lietus mežu apciemojumam cienīgas izjūtas.

Ļaujies divvientulībai

Šādas dienas, kad laikapstākļi nelutina, var lieliski izmantot arī atpūtai un veltīt laiku tikai un vienīgi sev. Viena no aktivitātēm, kā to darīt, ir noskatīties sen lolotas filmas vai seriālus. Bieži vien darba dienu vakaros nav laika vai pareizā garastāvokļa, lai skatītos un iedziļinātos jaunā saturā, tāpēc šādas dienas būs īstais laiks, lai sagatavotu kinoteātra cienīgas uzkodas un iekārtotos ērtāk dīvānā un vērotu sen atliktās filmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārvarēt pelēko rudens fāzi var palīdzēt arī nākotnes plānošana. Piemēram, var jau laikus meklēt idejas ceļojumam vasaras atvaļinājumā – izpētīt vēlamā galamērķa labākās viesnīcas, apskates objektus un restorānus – un saplānot ko, kurā dienā doties aplūkot. Tā veidosies nākotnes mērķis, kam plānot resursus un ko nepacietīgi gaidīt.

Tomēr, ja nekas no augstāk minētā nav īstā nodarbe, vienmēr var uzrīkot mazu mājas spa rituālu, iededzot sveces un atskaņojot mierīgu fona mūziku, lai ļautos patiesai relaksācijai. Nav jābūt ekspertam ādas kopšanā, lai veltītu vakaru sejas maskai un ādas attīrīšanai karstā vannā vai dušā. Galvenais ir parūpēties par sevi un ļaut ķermenim atpūsties.

Sen lolotu projektu īstenošana

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drūmie laikapstākļi ir piemēroti, lai uzsāktu kaut ko jaunu, piemēram, sen noskatītas receptes pagatavošana un tikpat sen aizmirsto sasaldēto produktu pielietošana. Kulinārie piedzīvojumi virtuvē ļaus sasildīties un testēt garšu kārpiņas ar jaunām un iepriekš neizzinātām garšvielām.

Bet varbūt ir laiks uzsākt sen kāroto istabas remontu? Ar vienu lietainu dienu pietiek, lai nokrāsotu viesistabu, kas liks vienmuļajam interjeram atdzīvoties jaunās krāsās. Tāpat var īstenot kādu sen lolotu dizaina projektu no “pagatavo pats” rokasgrāmatas – lustra no žagariem vai veco, neglīto ziedu vāžu pārkrāsošana modernos zemes toņos. Radošumam nav robežas un šādu darbu īstenošana, kam vienmēr nav bijis “īstais” laiks, uzmundrinās ikvienu.

Informāciju sagatavoja: Alise Cēsniece, Mārketinga komunikācijas vadītāja Latvijā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.