Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadīti gada pirmie Latvijas čempionāti orientēšanās sportā

Foto: Sergejs Sokolovs

10. un 11. februārī Daugavpils pusē, Jaunās Forštates mežā norisinājās Latvijas ziemas orientēšanās čempionāts sprintā un garajā distancē, kas bija šīs ziemas sezonas Latvijas ziemas čempionātu atklāšanas sacensības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas ziemas orientēšanās čempionāts Daugavpilī norisinājās pēc 2 gadu pārtraukuma. Apvidū pēdējās dienās sasniga aptuveni 10 cm bieza sniega kārta. Jaunās Forštates apvidos raksturīgs tīrs priežu mežs ar daudzām pusatklātām vietām un mērenu reljefu (maksimālā augstumu starpība apvidū ir 20m).

Apvidū atrodas Veselības slēpošanas trase, dažādas pastaigu un velobraucēju takas. Jaunās Forštates apvidus ir iecienīta pilsētnieku atpūtas vieta, tāpēc brīvdienās mežā varēja sastapt daudz atpūtnieku. Distances un trases gatavoja kluba “Stiga” vadītājs Jānis Gaidelis. Mežā bija iebraukts ļoti apjomīgs plato špūru tīkls (ap 10km), savukārt vidējās un šaurās špūres bija ap 20km kopējā garumā. Špūru tīkls bija ļoti piesātināts, kas ļāva sagatavot augstvērtīgas un tehniski sarežģītas distances.” 

OK “Stiga” organizatoru komandai ir liela pieredze ziemas orientēšanās sacensību organizēšanā, kas arī šoreiz bija augstā kvalitātē! Sacensībās piedalījās arī Lietuvas un Igaunijas sportisti , kas Lč ieskaitē netika vērtēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz sacensībām devās arī astoņi Smiltenes BJSS audzēkņi un viņu treneris Māris.

Sestdien sportisti sacentās sprintā. Labāko sešiniekā no mūsējiem ierindojās: M-12 grupā 4. vieta Dalimiram Čžou , 5. vieta Raivo Sarkangalvim. W-12 grupā 5. vieta Dārtai Pauliņai un M-14 grupā 4. vieta Artim Harkinam. Pie pirmās 2024. gada Latvijas čempionātu medaļas tika Māris Stabiņš izcīnot 3. vietu M-55 grupā.

Svētdien garajā distancē gaisa temperatūra bija tuvu nullei un slēpes tik labi kā pirmajā dienā neslīdēja. W-12 grupā savu treneri iepriecināja Dārta Pauliņa finišējot ar otro labāko rezultātu. M-12 grupā 4. vieta un tikai trīs sekundes līdz goda pjedestālam pietrūka Robertam Zirdziņam. 5. vieta Eduardam Zariņam un 6. vieta Raivo Sarkangalvim. W-17 grupā Lč vērtējumā 4. vieta Kitijai Abulai. M-55 grupā Mārim Stabiņam 3. vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

17. februārī Madonā Smecersilā notiks Latvijas čempionāts vidējā distancē un 18. februārī Latvijas čempionāts stafetēs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.