Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadītajā gadā samazinājies bezdarbnieku skaits

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma rezultāti liecina, ka 2021. gadā 70,6 tūkstoši iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem bija bezdarbnieki. Salīdzinot ar 2020. gadu, bezdarbnieku skaits ir samazinājies par 8,1 tūkstoti jeb 10,3%. Pērn bezdarba līmenis Latvijā bija 7,6%, kas ir par 0,5 procentpunktiem zemāks nekā 2020. gadā. Sievietēm bezdarba līmenis joprojām saglabājas zemāks nekā vīriešiem (attiecīgi 6,6% un 8,5%).

Painteresējoties par situāciju Smiltenes un Valkas novados, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Valmieras filiālē atzina, ka novados bezdarba līmenis netiek aprēķināts kā reģistrēto bezdarbnieku īpatsvars ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitā, tāpēc ielūkosimies nodarbinātības rādītājos mūspusē, ņemot vērā reģistrēto bezdarbnieku īpatsvaru darbspējas vecuma iedzīvotāju skaitā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.