Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadīta projekta “Dzejas pietura” noslēdzošā tikšanās ar dzejnieci-rakstnieci Eviju Gulbi

Publicitātes foto.

10.oktobrī ar dzejnieci-rakstnieci Eviju Gulbi tikās Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas un Ērģemes pamatskolas sagatavošanas grupas un 1. – 2. klašu skolēni. Bērni pirmo reizi tikās ar rakstnieci un varēja uzzināt – kā top grāmata, kā rodas ilustrācijas,  kā arī dalīties ar saviem piedzīvojumiem un pārdomām. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunākā autores bērnu dzejoļu grāmatiņa “Lidoja sēkliņa” domāta visiem maziem ziņkārīgiem un zinātkāriem deguntiņiem, kuriem patīk saost pavasara un rudens vēju, kurš nes sēkliņas pa gaisu; paošņāt puķuzirnīšus, piparmētras, liepziedus, kumelīšu tēju un skursteņu dūmus, kuri kā bizes aizstiepjas debesīs. Kā atzīst E. Gulbe, šī grāmatiņa izrādījusies necerēti veiksmīga, taču bērnu visatpazīstamākie rakstnieces grāmatu varoņi ir žurkulēni Koko un Riko. Pasākumā Valkā mazie klausītāji uzzināja, kā radušies šie tēli un kā stāsti un dzejoļi var palīdzēt saārstēt nomāktu bērna sirsniņu. 

Dzejniece atraktīvi un prasmīgi iesaistīja plašo klausītāju pulku radošās aktivitātēs. Kopā ar bērniem tika noskaidrots, kas ir vajadzīgs un kas ir lieks, lai skolas soma nebūtu tik smaga kā Evijas grāmatu varoņiem. Spēlē, kurā galvenais nosacījums bija godīga atbilde, nevienam neradās kārdinājums mānīties vai nodot draugu, bet nobeigumā katrs pasākuma dalībnieks saņēma no rakstnieces īpašu grāmatzīmi, kā arī pats uzmeistaroja tādas ūsas kā Koko un Riko. 

Tikšanās ar dzejniekiem skolās notika VKKF finansēta projekta ““Dzejas pietura” Dzejas diena Valkas novada skolās 2022”” ietvaros un to organizēja Valkas novada Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Valkas Jāņa Cimzes ģimnāziju un Ērģemes pamatskolu. 

Publicitātes foto.

Informāciju sagatavoja: Līga Rozīte, Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.