Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aizdomās par seksuāla rakstura darbībām ar nepilngadīgu meiteni Cēsu novadā aizturēts vīrietis

pixabay.com

Šī gada aprīļa sākumā Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes Dienvidvidzemes iecirknis aizdomās par seksuāla rakstura darbībām ar nepilngadīgu meiteni aizturēja 1985. gadā dzimušu vīrieti. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un tiesa aizdomās turētajam ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2024. gada februāra mēnesī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Dienvidvidzemes iecirknī tika saņemta informācija par to, ka šī gada februārī Cēsu pilsētā nepilngadīgai personai nepazīstams vīrietis, ar kuru iepazinusies sociālā vietnē “Snapchat”, satikšanās laikā veicis seksuāla rakstura darbības. Ņemot vērā, ka darbības veiktas ar cietušo, kura ir nepilngadīga persona un nav sasniegusi 16 gadu vecumu, nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 161. pantā paredzētā noziedzīga nodarījuma pazīmēm.

Veicot izmeklēšanu pirmstiesas kriminālprocesā, 2024. gada 9. aprīlī aizdomās par minētā nozieguma izdarīšanu tika aizturēts 1985. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir tiesāts par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem, pret nepilngadīgu personu tikumīgu un dzimumneaizskaramību.

2024. gada 11. aprīlī, pamatojoties uz iegūto pierādījumu kopumu, persona tika atzīta par aizdomās turēto noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 161. pantā, kā arī personai tika piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis – apcietinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija aicina bērnu vecākus pievērst uzmanību tam, kā bērni pavada brīvo laiku, tostarp – ar kādām personām komunicē interneta vidē un ar ko satiekas. Svarīgi ar savām atvasēm nodibināt uz savstarpējo uzticību balstītas attiecības, lai bērns stāstītu vecākiem par notikumiem savā dzīvē un jautātu padomu, nebaidoties tikt nosodīts. Rodoties aizdomām par noziedzīgu nodarījumu, nekavējoties jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Zane Vaskāne, Valsts policijas, Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
(Vidzemes reģiona pārvaldes jautājumos)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.