Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina uz tikšanos ar vēsturnieku, Latvijas Universitātes profesoru Ēriku Jēkabsonu

Smiltenes novada bibliotēka aicina skolēnus, studentus, pasniedzējus un vēstures interesentus uz tikšanos ar vēsturnieku, Latvijas Universitātes vēstures un filozofijas fakultātes pasniedzēju, profesoru, Trīs zvaigžņu ordeņa kavalieri, Neatkarības kara pētnieku Ēriku Jēkabsonu. Tikšanās tēma “Latvijas Neatkarības karš: zināmais, nezināmais, piemirstais”. Tā notiks otrdien, 8. novembrī plkst. 10.00 – 11.30 Smiltenes vidusskolas bibliotēkā, Dakteru ielā 27, Smiltenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstures zinātņu doktors, profesors Ēriks Jēkabsons ir viens no  mūslaiku vadošajiem pētniekiem un speciālistiem 20. gadsimta pirmās puses militārpolitiskās vēstures jautājumos. Viens no galvenajiem viņa pētniecības virzieniem ir tieši Neatkarības kara vēsture 1918.-1920. gadā, latviešu karavīru gaitas, kā arī attiecības ar lielvalstīm un kaimiņvalstīm minētajā periodā. Viņš ir 18 grāmatu, neskaitāmu zinātnisku rakstu un referātu autors, piedalījies starptautiskās zinātniskās konferencēs Latvijā, Polijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Krievijā, Igaunijā, ASV, Rumānijā, Moldovā, Čehijā, Francijā, Vācijā, Ukrainā. Grāmatas “Neatkarības kara stāsti 1918 – 1920” autors.

Portālam “Delfi” profesors par Neatkarības kara periodu ir teicis: “Neviens nebija balts un pūkains”. Tāpēc, iespējams, varam sagaidīt, ka lekcijā tiks lauzti stereotipi, kas saistās ar šo laiku.

Novembris ir patriotiskākais mēnesis, kad atzīmējam ne tikai Latvijas izveidošanas gadadienu, bet arī pieminam savu senču varonību cīņā par brīvību. Latvijas Neatkarības kara norises 1919. gadā ir viens no sarežģītākajiem laikposmiem ne vien mūsu valsts tapšanas un nostiprināšanās periodā, bet visā Latvijas 20. gs. vēsturē. Latvijas brīvības cīņas bija karš pret jaundibinātās Latvijas Republikas teritorijā iebrukušo Padomju Krievijas karaspēku, kas izvērtās cīņās par neatkarīgu un demokrātisku Latvijas republiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laipni gaidīts ikviens interesents. Pasākums ir bez maksas.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un/vai filmēts.

Informāciju sagatavoja: Sandra Marķitāne, Smiltenes novada bibliotēkas informācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.