Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina uz meistarklasi – lakatu darināšana uz rāmja

Lakata darināšana uz rāmja ir laikietilpīga, bet tajā pašā laikā aizraujoša un meditatīva nodarbe, pārliecināta Santa Melece. FOTO: NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

Apes amatu mājā februārī viesosies Santa Melece, kuras vadībā interesentiem būs iespēja apgūt lakatu darināšanu uz rāmja. Meistarklases paredzētas 4., 11. un 18. februārī pulksten 14.30.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai noaustu lielo lakatu, ir nepieciešamas aptuveni divdesmit stundas. “Trīs nodarbību laikā izveidosim lielu, siltu un mīkstu, tikpat kā stellēs austu lakatu. Kad darbiņi tiks pabeigti, tie nonāks rokdarbnieces īpašumā,” stāsta Santa un atklāj, ka Apē ar meistarklasēm viesosies pirmoreiz. Tuvākajā laikā vairākas līdzīgas meistarklases viņa vadīs arī Alūksnes novadā.

Nepieciešamie materiāli – šķēres un 800–900 grami dzijas (krāsu variācijas, toņu izvēle katras rokdarbnieces ziņā).

Jāmin, ka nodarbību maksā iekļauta īpaša bambusa adata aušanai un rāmis, kas pēc tam nonāks rokdarbnieces īpašumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zināms, ka šādai lakata aušanai izmanto lāpīšanas tehniku, raksts veidojas no diegu savstarpējas krustošanās, tā rodas mazākas vai lielākas rūtiņas. Process samērā vienkāršs, bet aizņem zināmu laiku un prasa lielu uzmanību. Kļūdīties nedrīkst. Šī nodarbe ļauj radoši izmantot dažādu dziju krājumu atlikumus, kā arī var palielināt ģimenes budžetu, lakatus pārdodot.

Kā saka rokdarbniece, katrs noaustais lakats ir kā mākslas darbs, kas pārsteidz gan ar krāsu salikumu, gan ar rokdarbnieču neatkārtojamo rokrakstu.

Šobrīd ir sākusies dalībnieku pieteikšanās pa tālruni 29222180 (Ilva), bet sīkāku informāciju par plānotajām aktivitātēm var jautāt pašai Santai (tālrunis 26368966).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.