Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina tvert svētku sajūtu mirkļus

Valcēnietes Rudītes Gromules darbu izstādē Smiltenes bibliotēkā var apskatīt arī kompozīcijas, ko Rudīte darinājusi gan no parafīnā apstrādātas pārtikas plēves, gan no kokteiļu salmiņu krājumiem. No tiem tapis Ziemassvētku vainags. Foto: Sandra Pētersone

Ziemassvētku noskaņu var rast, Smiltenes bibliotēkā apskatot valcēnietes floristes Rudītes Gromules radošo darbu izstādi “Svētku sajūtu mirkļi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada bibliotēkas vadītāja Inta Mežule šo izstādi raksturo kā neparastu – tajā izlikti arī bibliotēkā sarīkotajās izstādēs līdz šim neredzēti darbi, piemēram, botāniskie bareljefi un kompozīcijas, kas veidotas no parafīnā apstrādātas pārtikas plēves un kokteiļu salmiņiem.

Pievienotā vērtība – radošā darbnīca

Ņemot vērā to, ka pavisam drīz būs Ziemassvētki, izstādē dominē kompozīcijas no parafīna un bišu vaska, no vaska veidotais adventes vainags, šķiet, pat smaržo pēc svētkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākums Rudītes Gromules darbu izstādei Smiltenes bibliotēkā bija botāniskie bareljefi – ģipša gleznas jeb augu nospiedumi ģipsī. Inta Mežule ievēroja bareljefus kādas iestādes interjerā un  nolēma sarīkot radošo darbnīcu Smiltenes bibliotēkas apmeklētājiem, lai arī viņi iemācītos veidot šādus darbus. “Meklēju  pasniedzēju, kas varētu vadīt nodarbības bibliotēkas telpās, tā arī uzzināju par Rudīti Gromuli un viņu uzrunāju. Priecājamies, ka Rudīte piekrita vadīt radošo darbnīcu un arī parādīt savus darbus izstādē,” teic Inta Mežule. 

Radošajā darbnīcā “Botāniskais bareljefs” Rudīte Gromule mācīja šīs kompozīcijas īpatnības un tehniku. Botāniskos bareljefus Rudīte veido jau vairākus gadus, bet jaunākā viņas radošā izpausme ir darbošanās ar polimērmālu, no tā top krūzes, trauki, karotes un citi darbi. Izstādē Smiltenē tos nevar redzēt, jo “Svētku sajūtu mirkļi” ir pakārtoti Ziemassvētku tematikai.

Pie sasniegtā neapstājas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rudīte Gromule ir pieredzējusi floriste, šo profesiju viņa apguva 2002. gadā Ritas Garaissils ziedu kārtošanas skolā, bet pie sasniegtā neapstājas un ik pa laikam mācās ko jaunu.

“Paiet kāds laiks, un saprotu, ka pietrūkst zināšanu, jo ir tik daudz kā jauna. Tāpēc braucu uz meistarklasēm Rīgā, floristikas darbnīcā “Ziedulaiva” un floristu skolā “A–Ž”,”  “Ziemeļlatvijai” stāsta Rudīte Gromule.

Savās zināšanās viņa dalās arī ar valcēniešiem – vada nodarbības Valkas novada bērnu un jauniešu centrā “Mice”, nesen “zaļajā režīmā” (tāds bija arī radošajā darbnīcā Smiltenes bibliotēkā) mācīja Valkas pensionāru klubiņa seniorēm darināt botāniskos bareljefus un adventes vainagus no bišu vaska. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rudīte ir strādājusi arī Valkas ziedu veikalos, taču teic, ka vislabāk jūtas, darbojoties individuāli, lēnā garā, iepriekš izzinot katra klienta vēlmes.

Rudītes Gromules darbu izstādi “Svētku sajūtu mirkļi” Smiltenes bibliotēkā var apskatīt līdz 14. janvārim, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.