Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina Smiltenes vidusskolēnus pieteikties iedvesmas konferencei “Rosinātava”

Publicitātes foto no konferences ROSINĀTAVA 2021 (Rosinātāja – Gundega Skudriņa)

“Nav virsotnes, kas būtu par augstu” –  ar šādu devīzi Latvijā pazīstamas un iedvesmojošas personības pulcēs Latvijas vidusskolēnus neformālajā un izglītojošajā konferencē “Rosinātava”. Pasākums jauniešiem notiks 2022. gada 3. februārī, kurā aicinām piedalīties jebkuru vidusskolēnu no Smiltenes un Smiltenes novada, elektroniski aizpildot reģistrācijas anketu.   

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferences galvenās tēmas “Nav virsotnes, kas būtu par augstu” ietvaros runāsim par jauniešu maksimālismu, starptautiskām izaugsmes iespējām, atbalsta nepieciešamību, savas identitātes pieņemšanu, ļaujot vidusskolēniem apzināties ne tikai iespējamos šķēršļus virsotnes sasniegšanā, bet arī izmantojamos palīgrīkus, lai veiksmīgi sasniegtu savas dzīves virsotnes.

Konferences laikā iedvesmojošās personības kļūs par Rosinātājiem, kuri  jauniešus iedvesmos ar vērtīgiem pieredzes stāstiem. Tāpat vidusskolēniem būs iespēja sekot līdzi aizraujošām diskusijām, kurās dažādu jomu pārstāvji diskutēs par jauniešiem aktuāliem jautājumiem. Pasākuma organizatoru komanda ir pārliecināta, ka šī konference palīdzēs jauniešiem ne tikai apzināties savas iespējas, bet arī dos rīkus, kā sasniegt savas virsotnes un pārvarēt šķēršļus ceļā uz tām.

“Esmu ļoti pagodināta, ka jaunie cilvēki atcerējās par mani un ir aicinājuši mani uz Rosinātavu divas reizes. Tas ir pasākums, kurā esmu dalījusies un guvusi arī pati. Guvusi enerģiju no jauniem cilvēkiem, redzējusi viņu degošās acis un iepazinusi daudz talantīgus, foršus, jaunus cilvēkus, kuriem rūp un kuri grib kaut ko īstenot, un tas ir ļoti patīkami. Esmu dalījusies ar savām zināšanām un ceru, ka tās viņiem noder kā ceļazīmes viņu profesionālajā ceļā, lai viņi redz šos dzīvos piemērus. Redzot, kādi lektori nāk uz Rosinātavu, esmu ļoti priecīga par jauniešu izvēli, ka viņi izvēlas nevis kādus savas jomas spīdekļus, bet vairāk cilvēkus, kuri ir uzdrīkstējušies, nenobīstas, darbojas, pieļauj kļūdas, bet arī sasniedz lielas virsotnes, jo ir mērķtiecīgi,” tā par “Rosinātavu” stāsta radošās apvienības “Skudras Metropole” vadītāja un ilggadēja Rosinātāja Gundega Skudriņa. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Skudriņas domām, jaunajai paaudzei tas dod stimulu arī pašiem redzēt šos ceļus, pa kuriem iet un nenobīties no grūtībām, kas nešaubīgi katrā dzīves ceļā un profesionālajā jomā ir, pateicoties kurām gan cilvēks pats, gan savā profesijā var pilnveidoties. “Ļoti priecājos par Rosinātavu, par jauniešiem, par viņu degsmi, par viņu vēlmi radīt, darīt, īstenot un doties uz priekšu,” atzīst G.Skudriņa.

 “Veicot izpēti jauniešu vidū, apzinājām problēmas, kas uztrauc un ir aktuālas jauniešiem. To vidū tika minēts arī motivācijas un pašapziņas trūkums. Liela daļa jauniešu nezina, kā pareizi virzīt sevi uz priekšu un kā atrast savu dzīves ceļu. Mēs ticam, ka šī gada “Rosinātava” kopā ar sabiedrībā zināmām personībām un nozaru profesionāļiem palīdzēs jauniešiem apzināties savas intereses, stiprās puses un iespējas tās attīstīt, kā arī palīdzēs jauniešiem dzīvot saskaņā ar savām vērtībām,” stāsta projekta vadītāja Amanda Būmeistare.

Pasākums ir bez dalības maksas, vietu skaits ir ierobežots – 300 dalībnieki. Vairāk informācijas par pasākumu iespējams atrast mājas lapā www.rosinatava.lv, kā arī Instagram kontā vai Facebook lapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Rosinātava” notiek jau ceturto gadu, tā tiek organizēta ar Biznesa augstskolas Turība finansiālu atbalstu. Pasākums tiek plānots gan klātienē, gan tiešsaistē, ņemot vērā visus valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības noteikumus. Nepieciešamības gadījumā pasākums notiks tikai tiešsaistē. Konference notiks 2022.gada 3.februārī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS.

Neformālā un izglītojošā konference “Rosinātava 2020” ir saņēmusi Latvijas Pasākumu foruma Izcilības balvu par 2020. gada pasākumu nozares debiju.

Informāciju sagatavoja:Sintija Antmane, “Rosinātava” sabiedrības informēšanas menedžere

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.