Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina skolēnus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā

Latvijas un diasporu vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5. līdz 12. klašu skolēni var piedalīties konkursā, iztēlojoties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavojot uzrunu tautai Latvijas 103. dzimšanas dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau tradicionāli pirms valsts svētkiem Valsts prezidenta kanceleja organizē konkursu, kurā aicina bērnus un jauniešus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu vai nu rakstiskā formātā ar apjomu ne garāku par 500 vārdiem, vai videoformātā ar ilgumu ne garāku par trīs minūtēm. Šī gada uzrunas temats ir “Es – Latvijas nākotnes veidotājs”, informē Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Konkurss noritēs trīs apakšgrupās: 5. līdz 6. klašu, 7. līdz 9. klašu un 10. līdz 12. klašu skolēniem. Katras apakšgrupas pirmās vietas ieguvējam būs iespēja nolasīt savu uzrunu Valsts prezidenta rīkotajā Latvijas 103. dzimšanas dienai veltītajā svinīgajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī 18. novembrī. Jāpatur prātā, ka konkursa darbu iesniegšanas termiņš ir 13. oktobris.

Šāda konkursa mērķis ir veicināt jaunās paaudzes kritisko domāšanu, pilsonisko apziņu, izpratni par vienlīdzību sabiedrībā un patriotiskumu, vienlaikus arī interesi par Latvijas valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju.

Konkursā iesniegtos darbus izvērtēs Valsts prezidents Egils Levits un Valsts prezidenta kancelejas Darbu vērtēšanas komisija – Latvijas ANO Jauniešu delegāte Natālija Knipše, Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga, Valsts prezidenta padomnieks tiesību politikas jautājumos Jānis Pleps, Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Rudīte Meņģelsone, Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija. Konkursa rezultāti tiks publicēti Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē www.president.lv līdz 2021. gada 1. novembrim. Ar 1. vietas ieguvējiem Valsts prezidenta kanceleja sazināsies personīgi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.