Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pieteikties mācību programmai “Demokrātijas akadēmija”

Lai pilnveidotu zināšanas par iesaistīšanos valsts norisēs, tādējādi stiprinot vietējo kopienu līderu, nevalstisko organizāciju (NVO) un publiskās pārvaldes kapacitāti, aicinām pieteikties mācību programmai “Demokrātijas akadēmija” līdz 8. janvārim tiešsaistē. Mēneša izskaņā, 30. janvārī programmas atklāšana notiks Latvijas Valsts prezidenta rezidencē, Rīgas pilī kopā ar Valsts prezidentu Egīlu Levitu un Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akadēmijas pirmajā nodarbībā, kas sekos pēc svinīgās atklāšanas, gaidāmas lekcijas par pilsonisko sabiedrību Latvijā – realitāti un rīcību. Dienas pirmajā pusē tiks runāts par pilsoniskās sabiedrības veidošanos Latvijā, mūsdienīgas valsts pārvaldes darbības pamatiem, pilsoniskās sabiedrības līdzdalības un sadarbības mehānismiem. Savukārt dienas otrajā pusē uzzināsim par saliedētu un pilsoniski aktīvas sabiedrības rīcībpolitiku, demokrātijas kultūru un politiku Latvijā, gūstot zināšanas no dažādiem lektoriem un jomu profesionāļiem, caur Latvijas NVO iezīmēsim Latvijas pilsoniskās sabiedrības portretu.

Mācību programma iekļauj četras informatīvi bagātas mācību dienas Rīgā ar nodarbībām no vadošajiem Latvijas ekspertiem, vismaz četras nodarbību dienas ar praktisku, ikdienā pielietojamu un izmantojamu prasmju apguvi katrā no Latvijas reģioniem, kā arī dalībnieku savstarpējas pieredzes apmaiņas, tikšanās, diskusijas, viedokļu apmaiņas ar citiem dalībniekiem, praktiķiem un ekspertiem. Katram akadēmijas absolventam tiks izsniegta apliecība par mācību programmas apgūšanu.

Akadēmijā plānots uzņemt 200 dalībniekus. Mācības ir bez maksas, tās notiks no 2023. gada janvāra līdz jūnijam. Vairāk par Demokrātijas akadēmiju iespējams lasīt informatīvajā materiālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programmas veidošanā un īstenošanā apvienojušies gan publiskā sektora pārstāvji, gan virkne Latvijas NVO. To īsteno biedrība “Latvijas lauku forums” sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi, Dienvidlatgales NVO atbalsta centru, Kurzemes NVO centru, Valmieras novada fondu un Zemgales NVO centru. Demokrātijas akadēmiju finansē EEZ un Norvēģijas grantu programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Informāciju sagatavoja:Gundega Siliņa, Valmieras novada fonds

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.