Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina piedalīties vienreizējā – literāri sportiskā pasākumā “Noskrien Contru”

8. maijā Valkā un Valgā notiks literāri – sportisks pasākums “Noskrien Contru”. Tā laikā ikviens interesents tiek aicināts just līdzi vai pievienoties un atbalstīt igauņu dzejnieku Contru 10km skrējienā.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā dienā plkst. 10:00 Valkas stadionā notiks literāra iesildīšanās, pēc kuras tiks dots starts skrējienam. Tajā aicināts piedalīties ikviens, veicot savām spējām un vēlmēm atbilstošu posmu, jebkurā brīdī pievienojoties dzejniekam trasē. Tie, kuri plāno veikt pilnu distanci – gaidīti reģistrēties no plkst. 9:30.

Paralēli skrējienam un par godu Mātes dienai, stadiona futbola laukumā notiks literāri sportiskas aktivitātes bērniem un jauniešiem – precizitātes, ātruma, izveicības u.c. disciplīnas ar vienojošo elementu – grāmatu.  Savukārt Valgas pilsētas stadionā pievienoties Contram otram 10km skrējienam varēs plkst. 12:45.

Dzejnieka aizraušanās ir skriešana. Viņš ir piedalījies vairāk kā 70 maratonos un viņa šī brīža mērķis ir veikt 10km distanci to pilsētu stadionos, kuru nosaukums sākas ar burtu “V”. Tāpēc šajā dienā tiks skriets gan Valkas, gan Valgas pilsētas stadionā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Contra jeb Margus Konnula ir godalgots igauņu un mazliet latviešu dzejnieks, kurš apguvis latviešu valodu, atdzejojis Veidenbaumu un izdevis dzejoļu krājumu “Tik grūti ir būt latvietim”. Dzejnieks publicējis arī dažas prozas grāmatas, tostarp “Mana Latvija”, kurā aprakstīta Latvijas atklāšana. Contra daiļrade ir humora, satīras, ironijas un paradoksu pilna – viņa personība atvērta un infantīli patiesa. Contra bieži tiek aicināts uz dažādiem literāriem pasākumiem Latvijā, ir pabijis arī raidījumos “Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli” un “Literatūre”, kurā viņš atklāj savu aizraušanos ar Eduardu Veidenbaumu.

Labākais draugs

Dibens ir mans labākais draugs
Kā uzticīgs šunelis seko man pa pēdām
Kad es apsēžos tas arī apsēžas
Kad es skrienu tas arī laiž ļekas vaļā
Kad man vēderā nonāk svešķermeņi
Tas rej
Ehēē
Dibens kā uzticīgs šunelis seko man pa pēdām
Ar to mēs vienmēr esam kopā un caur vienu muti ēdam

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu organizē Valkas un Valgas bibliotēkas, sadarbojoties ar Valkas novada Bērnu-jauniešu sporta skolu un organizāciju “Valga Sport”.

Vairāk informācijas zvanot 26436525 vai rakstot ance.empele@valka.lv

Informāciju sagatavoja: Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.