Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina piedalīties vebināros par atbalstu privātmājām energoefektivitātes paaugstināšanai un pārejai uz AER

Foto: pixabay.com

Šā gada 14. un 21. martā Ekonomikas ministrija organizē divus vebinārus par atbalstu privātmājām energoefektivitātes paaugstināšanai un pārejai uz atjaunojamiem energoresursiem (AER) – saules paneļu un nelielu vēja ģeneratoru uzstādīšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu mērķis ir informēt par pieejamo Ekonomikas ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) līdzfinansējumu pārejai uz AER un populārākajiem risinājumiem.

Š.g. 14. martā vebinārā “Privātmāju energoefektivitāte. Atbalsts saules paneļu uzstādīšanai” interesentiem būsiespēja uzzināt par pieejamo atbalstu privātmājām energoefektivitātes paaugstināšanai un pārejai uz atjaunojamiem energoresursiem, kā arī par to, kā izvēlēties saules paneļus un to piegādātājus. Pasākuma laikā pastāstīsim arī par mikroģeneratoru pieslēgšanas procesu  AS “Sadales tīkls”.

Vebinārā piedalīsies Ekonomikas ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, kā arī Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas, Elektrum Energoefektivitātes centra, AS “Sadales tīkls” eksperti. Pasākuma dienas kārtība un pieteikšanās ir Ekonomikas ministrijas tīmekļa vitnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Š.g. 21. martā vebinārā “Privātmāju energoefektivitāte. Atjaunojamie energoresursi” interesenti varēs uzzināt par siltumsūkņiem, apkures katliem, ventilāciju ar siltuma atgūšanu un par saules kolektoru izvēli. Eksperti pastāstīs parekodizaina prasībām un atbilstošu iekārtu izvēli, kā arī par pieslēgumu centralizētajai siltumapgādei un siltummezgla izbūvi. Eksperti atgādinās arī par jumta novērtējumu pirms saules iekārtu uzlikšanas.

Vebinārā piedalīsies Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas, Rīgas Tehniskās universitātes, SIA ”Liepājas enerģijas”, Latvijas Jumiķu biedrības un citi eksperti. Pasākuma dienas kārtība un pieteikšanās ir Ekonomikas ministrijas mājas lapā.

Papildus ar tematiskiem video privātmāju energoefektivitātes uzlabošanai var iepazīties Ekonomikas ministrijas youtube.com kanālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā zināms, š.g. 8. martā Ministru kabinetā apstiprināta Ekonomikas ministrijas atbalsta programma privātmājām energoefektivitātes paaugstināšanai un pārejai uz atjaunojamiem energoresursiem, savukārt š.g. 1. martā tika apstiprināta VARAM atbalsta programma fosilā kurināmā nomaiņai mājsaimniecībās.

Vebinārus organizē Ekonomikas ministrija informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” un konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” ietvaros.

Informāciju sagatavoja: Ekonomikas ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.