Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina piedalīties bezmaksas konsultācijās par personu ar invaliditāti nodarbināšanu

Darba devējiem, kuri nodarbina vai plāno nodarbināt darbiniekus ar invaliditāti, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā bezmaksas tiešsaistes konsultācijas par personu ar invaliditāti nodarbināšanas jautājumiem. Konsultācijas tiek rīkotas, lai pilnveidotu darba devēju izpratni par darbinieku ar invaliditāti nodarbināšanas specifiku un vajadzībām, atbalstu iekļaušanai darba vidē un darba kolektīvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konsultācijas laikā speciālists sniedz informāciju par šādiem jautājumiem: valsts normatīvie akti, kas regulē personu ar invaliditāti nodarbināšanu; invaliditātes grupas un veidi; gadījumi, kad ir jāveic darba vietas pielāgojums; personas ar invaliditāti nodarbināšanas specifika, ņemot vērā invaliditātes veidu; iespējamo komunikācijas grūtību pārvarēšana; problēmu situāciju risināšana u.c. Vienas konsultācijas ilgums ir 3 stundas.

Konsultācijas norisinās videokonferenču platformās Zoom un Team. Lai piedalītos konsultācijā, nepieciešams dators vai viedtālrunis ar interneta pieslēgumu, ieteicamas arī austiņas ar mikrofonu un web kamera, jo konsultācijas laikā būs iespēja uzdot jautājumus konsultantam un piedalīties diskusijā.

Pieteikšanās konsultācijām – darba devējam tuvākajā NVA filiālē. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija atrodama NVA vietnes sadaļā ”Kontakti”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konsultācijas darba devējiem par personu ar invaliditāti nodarbināšanas jautājumiem tiek rīkotas Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” ietvaros. 2021.gadā NVA filiālēs darba devējiem tika sniegtas 15 šādas konsultācijas.

Atgādinām, ka darba devēji bezdarbniekiem ar invaliditāti var izveidot arī valsts līdzfinansētas darbavietas, īstenojot ESF projekta “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” pasākumus noteiktām personu grupām. Izveidojot subsidēto darbavietu NVA reģistrētajam bezdarbniekam ar invaliditāti, darba devējs saņem finansējumu nodarbinātā bezdarbnieka un viņa darba vadītāja atalgojumam, dotāciju darba vietas pielāgošanai, ja tas ir nepieciešams, kā arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām proporcionāli algas dotācijas daļai. Subsidētajā darbavietā nodarbinātajam bezdarbniekiem ar invaliditāti NVA piedāvā arī ergoterapeita, surdotulka vai atbalsta personas pakalpojumus. Pasākumu noteiktām personu grupām ietvaros NVA šogad plāno izveidot 824 darbavietas bezdarbniekiem ar invaliditāti. 2021.gadā darba devēju izveidotajās subsidētajās darbavietās darbu bija uzsākuši 360 bezdarbnieki ar invaliditāti.

NVA īsteno arī Pasākumus noteiktām personu grupām bezdarbnieku ar invaliditāti nodarbināšanai uz nenoteiktu laiku. Ja darba devējs nodarbina bezdarbnieku ar invaliditāti, noslēdzot ar viņu darba līgumu uz nenoteiktu laiku, darba attiecību sākumposmā NVA darba devējam piedāvā dotāciju personas ar invaliditāti darba vietas aprīkošanai un ikmēneša dotāciju personas ar invaliditāti darba vadītāja apmaksai. Kopā ar darba devēju atbalstam var pieteikties arī nodarbinātais ar invaliditāti, ja darba tiesisko attiecību sākumposmā nepieciešams surdotulka, atbalsta personas vai ergoterapeita pakalpojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par NVA atbalstu personu ar invaliditāti nodarbināšanai vairāk lasiet šeit.

Informāciju sagatavoja: Nodarbinātības valsts aģentūras preses dienests

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.