Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pārtraukt sadarbību ar agresorvalstīm

Foto: Ivo Leitis

Valkas novada dome “Ziemeļlatvijai” apstiprina, ka saņemts opozīcijas deputātu Agņa Birkava un Jura Žuroviča parakstīts iesniegums par sadarbības pārtraukšanu ar Valkas sadarbības pilsētām Krievijā un Baltkrievijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā skaidro, ka jautājums novirzīts izskatīšanai Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, kā arī ar šo lietu nodarbosies pašvaldības Juridiskā nodaļa.       

Iesniegumu, kas ticis nosūtīts uz domi, Valkas novada pašvaldības domes deputāts A. Birkavs publicēja sociālajos tīklos. Opozīcijas deputāti visnotaļ aktīvi sociālajos tīklos publicē informāciju par savu darbību.

Iesniegums vēsta: “Saistība ar Krievijas un Baltkrievijas izvērsto agresiju pret Ukrainas valsts suverenitāti, kā arī īstenotajiem Eiropas Savienības atbildes un solidaritātes pasākumiem pret agresoru, aicinu lauzt savstarpēji noslēgtos sadarbības un sadraudzības līgumus starp Valkas novada pašvaldību un pilsētām Novodevjatkino (Krievija) un Braslavu (Baltkrievija).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts sniedzis arī skaidrojošu informāciju, ka, veicinot kultūras, sporta un ekonomisko sadarbību, Valkas novada dome 2010. un 2014. gadā ir parakstījusi vairākus starpvalstu sadarbības līgumus – ar Krievijas pilsētu tas parakstīts 2010. gada 24. novembrī, bet ar Baltkrievijas pilsētu – 2014. gada 26. septembrī.

Jāpiebilst, ka līdzīga situācija ir vairākām pašvaldībām, kuras arī steidz paziņot par sadarbības pārtraukšanu ar sadraudzības pilsētām Krievijā un Baltkrievijā, piemēram, to izdarījusi Smiltenes un Rīgas pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.