Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina jauniešus un skolotājus pieteikt dalību programmā “Jaunais pilsonis”

Publicitātes foto.

Arī šogad Latvijas Pilsoniskā alianse īsteno izglītības programmu “Jaunais pilsonis” 7.–12. klases skolēniem. Šogad programmas īstenošanu atbalsta ASV Vēstniecība Latvijā. Šīs programmas mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par pilsoniskā aktīvisma nozīmi, mudinot jauniešus būt aktīviem pilsoņiem un informējot par iespējām iesaistīties nevalstiskajās organizācijās (NVO).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programma noritēs četros posmos. Pirmajā posmā jauniešiem būs iespēja no NVO pārstāvjiem uzzināt vairāk par sabiedrības līdzdalības jautājumiem un iepazīties ar nevalstiskā sektora raksturīgākajām tēmām. Otrajā posmā jaunieši diskutēs par to, kā būt pilsoniski aktīviem, atklāti runāt par iespējām iesaistīties pilsoniskās aktivitātēs un uzdot jautājumus, kas ir neskaidri saistībā ar valsts attīstību un sabiedriski politisko dzīvi. Spēlē “Četri stūri” jaunieši varēs iesaistīsies diskusijās par pilsonisko aktīvismu, meklējot atbildes uz sev neskaidrajiem jautājumiem valsts attīstībā un sabiedriski politiskajā dzīvē. #JaunaisPilsonis noslēgumā jaunieši kopā ar savu klasi, skolotāju vai kādu NVO pārstāvi īstenos pilsonisko aktivitāti. Iepriekšējā mācību gadā jaunieši īstenojuši tādas aktivitātes kā parka labiekārtošana, atkritumu vākšana un šķirošana, apģērbu ziedošana, sociālās aprūpes centra klientu sveikšana un citas.

Dalībai programmā “Jaunais Pilsonis” klasi var pieteikt gan skolu pedagogi, gan paši jaunieši. Pieteikšanās līdz 1. februārim. Pieteikuma anketa pieejama mājaslapā www.nvo.lv.

11 gadu laikā programmā izglītoti vairāk kā 18 000  jauniešu visā Latvijā. 2021. gadā programma “Jaunais Pilsonis” tika nominēta kā Latvijas pārstāvis Kārļa Lielā Starptautiskās balvas finālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Pilsoniskā alianse ir neatkarīga, bezpeļņas nevalstiskā jumta organizācija, kuras mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi biedrību un nodibinājumu darbībai. Latvijas Pilsoniskā alianse vairāk kā 140 biedrus, kas kopumā aptver aptuveni 70 000 privātpersonas.

Informāciju sagatavoja: Katrīna Sakalauska, Latvijas Pilsoniskā alianse sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.