Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina izbaudīt Smiltenē notiekošo Pasaules kausa 2. posmu un U23 pasaules čempionātu MTB orientēšanās sportā

2024. gada 4. jūlijā Smiltenē ieradušies pasaules labākie MTB orientieristi no 17 valstīm, lai gatavotos no 5. līdz 7. jūlijam notiekošajam Pasaules kausa 2. posmam un U23 pasaules čempionātam MTB orientēšanās sportā. Sacensības norisināsies sporta kompleksā “Teperis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūsu novada vizītkarte ir sports. Jūtamies pagodināti, ka tieši Smiltenē un tās apkārtnē tiks aizvadīts Pasaules kausa posms MTB orientēšanās sportā, jo riteņbraukšana un orientēšanās sacensības ir ļoti populāras mūsu iedzīvotāju vidū. Nāciet un izbaudiet Smiltenes novada dabu, sporta un kultūras bagātību un mūsu cilvēku viesmīlību!” saka Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Jau ziņojām, ka šādas pasaules līmeņa sacensības Latvijā notiks pirmo reizi. Tās norisināsies trīs dažādās disciplīnās: sprintā, kur sportisti Smiltenē veiks aptuveni 6–8 kilometrus, apmeklējot 23–30 kontrolpunktus, gan garajā distancē, kur uzvarētāji distancē pavadīs tuvu divām stundām un pieveiks 40–47 kilometrus mežā un jauktajā stafetē ar masu startu. Paralēli Pasaules kausa un U23 pasaules čempionāta ieskaitēm visās distancēs norisināsies arī publiskās sacensības, kur dalību varēja pieteikt ikviens interesents.

Smiltenes novada pašvaldība aicina novadniekus un pilsētas viesus izbaudīt sportisko nedēļas nogali, apmeklējot atklāšanas ceremoniju Vecajā parkā pie brīvdabas estrādes, vērojot startus un noslēguma ceremoniju sacensību centrā – sporta kompleksā “Teperis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programma

Ceturtdiena, 4. jūlijs:

  • no pulksten 13.00 līdz 18.00 – oficiālie treniņi Mežoles ielā.

Piektdiena, 5. jūlijs:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • pulksten 14.00 – pirmie starti Pasaules kausa 2. posma sprinta disciplīnā sporta kompleksā “Teperis”;
  • pulksten 15.30 – pirmie starti atvērtajās sacensībās (WMS, YGS, Open) sporta kompleksā “Teperis”;
  • pulksten 19.00 – atklāšanas un balvu pasniegšanas ceremonija Vecā parka brīvdabas estrādē.

Sestdiena, 6. jūlijs:

  • pulksten 10.00 – pirmie starti Pasaules kausa 2. posma garajā distancē sporta kompleksā “Teperis”;
  • pulksten 15.00 – pirmie starti atvērtajās sacensībās (WMS, YGS, Open) sporta kompleksā “Teperis”.

Svētdiena, 7. jūlijs:

  • pulksten 10.00 – masu starts jauktajā stafetē sporta kompleksā “Teperis”;
    pulksten 12.30 – pirmie starti atvērtajās sacensībās (WMS, YGS, Open) sporta kompleksā “Teperis”;
  • pulksten 13.00 – balvu pasniegšanas un noslēguma ceremonija sporta kompleksā “Teperis”.

Sacensības būs iespējams skatīties arī televīzijas pārraidē un tiešsaistē – piektdien, 5. jūlijā, pulksten 14 Facebook un YouTube(sprints) un svētdien, 7. jūlijā, pulksten 10.00 Facebook un YouTube(stafete).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka piektdien, 5. jūlijā, no pulksten 14.00 līdz 19.00 būs slēgta satiksme pa bruģi no Kalnamuižas uz Smilteni.

MTB orientēšanās sports (MTBO) ir izturības sporta veids, kas apvieno divus sporta veidus: orientēšanos un kalnu riteņbraukšanu. Dalībnieki izmanto karti, lai orientētos cauri vairākiem kontrolpunktiem dažādā un bieži vien nelīdzenā apvidū. Mērķis – pabeigt distanci pēc iespējas īsākā laikā, izvēloties visefektīvāko maršrutu starp kontrolpunktiem. Sporta veids pieprasa gan fizisko noturību uz velo, gan ātru domāšanu precīzai spējai orientēties.

Pasākumu organizē Starptautiskā Orientēšanās federācija, Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību un orientēšanās klubu “Azimuts”.

Santa Sinka, Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.