Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina iesākt pavasari, izmantojot izaugsmes iespējas jaunatnes jomā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) pavasari aicina iesākt, izmantojot daudzveidīgas izaugsmes iespējas jaunatnes jomā. Martā jaunieši var pievienoties vebināriem par līdzdalības tēmu, kā arī ieskatīties JSPA darba ikdienā, piesakoties Ēnu dienai. Savukārt darbā ar jaunatni iesaistītajiem iespēja piedalīties “Erasmus+” un Jaunatnes politikas valsts programmas projektu konkursos, pieteikties mācībām Grieķijā, pievienoties Eurodesk tīklam un iesaistīties Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumu organizēšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vebināru cikla “Darbs ar jaunatni šodien un rīt” ietvaros, JSPA martā organizēs divus noslēdzošos cikla vebinārus par aktualitātēm darbā ar jaunatni:

  • 15. martā plkst. 10.30 – “Brīvprātīgais darbs un solidaritātes aktivitātes jauniešu līdzdalības veicināšanai”;
  • 28. martā plkst. 10.30 – “Ejam vēlēt: jauniešu loma un iespējas Eiropas Parlamenta vēlēšanās”.

Plašāka informācija par vebināru saturu un pieteikšanos atrodama JSPA tīmekļvietnē.

Izmanto projektu konkursu iespējas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl līdz 5. marta plkst. 13.00 pēc Latvijas laika var iesniegt pieteikumus programmas “Erasmus+” jaunatnes jomas 2. pamatdarbības – sadarbības partnerības un maza mēroga partnerības projektos. Visi, kas vēlas īstenot šos projektus, to pieteikumus un ikgadējos dotācijas pieteikumus var iesniegt elektroniski vienotajā “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” platformā.

Jaunatnes politikas valsts programmas 2024.-2026. gadam ietvaros līdz 4. marta plkst. 23.59 iespējams piedalīties divos atklātajos projektu konkursos:

Savukārt visu martu, līdz pat 2. aprīļa plkst. 23.59 atvērts projektu konkurss nevalstiskajām organizācijām “Atbalsts iniciatīvām jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanai sabiedrībā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu projektu konkursu nolikumi un cita aktuālā informācija pieejama tīmekļvietnes sadaļā “Izsludinātie projektu konkursi”.

Ieskaties JSPA ikdienā, piesakoties Ēnu dienai

No 1. marta jauniešiem ir iespēja pieteikties Ēnu dienai JSPA, lai ieskatītos projektu koordinatoru un ES programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” vecāko ekspertu darba ikdienā. Pieteikšanās un plašāka informācija par vakancēm pieejama Ēnu dienas tīmekļvietnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pievienojies Eurodesk tīklam

Nevalstisko organizāciju un pašvaldību iestāžu pārstāvjiem, kuri vēlas informēt jauniešus par viņu iespējām ES programmās, veicināt jauniešu līdzdalību un ir pieredzējušas programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu īstenošanā, līdz 5. martam iespēja pieteikties jaunatnes informācijas tīkla Eurodesk reģionālā koordinatora pakalpojumu sniegšanai vai sadarbībai informācijas punkta statusā.

Vairāk informācijas JSPA tīmekļvietnē, taču pienākumi, prasības un vērtēšanas kritēriji – nolikumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīko pasākumu Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros

Nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, jauniešu centri, skolas, bibliotēkas, pašpārvaldes un citas interesentu grupas aicinātas iesaistīties Eiropas Jaunatnes nedēļā, organizējot arī savus pasākumus jauniešiem. Tā notiks no 12. līdz 19. aprīlim Latvijā un citviet Eiropā un šogad veltīta aktīvai pilsoniskajai līdzdalībai. Pasākumus var organizēt arī nedēļu pirms un nedēļu pēc oficiāli izsludinātajiem datumiem, tātad no 5.-26. aprīlim.

Plašāk par Eiropas Jaunatnes nedēļu un pasākumu organizēšanu tās ietvaros JSPA tīmekļvietnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piesakies mācībām

Jaunatnes darbiniekiem, sociālajiem darbiniekiem un citiem interesentiem, kuri nekad nav īstenojuši brīvprātīgā darba projektus programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” ietvaros iespēja pieteikties starptautiskām mācībām. Tās notiks no 3. līdz 7. jūnijam Grieķijā. Pieteikties iespējams, līdz 5. aprīlim aizpildot pieteikuma anketu.

Iesaisties eTwinning aktualitātēs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pedagogi, izglītības iestāžu vadība, pedagoģijas studenti šī gada 12. martā plkst. 18.00 aicināti piedalīties eTwinning organizētā vebinārā “Sarežģīti vecāki un pedagoga labbūtība”. Tā laikā uzmanību veltīs informācijai, kas palīdzēs pedagogiem veiksmīgāk komunicēt ar sarežģītiem un konfrontējošiem vecākiem, vienlaikus pēc iespējas, nodrošinot paša pedagoga labbūtību. Pieteikšanās un plašāka informācija atrodama www.etwinning.lv.

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. JSPA administrē dažādas starptautiskas un valsts līmeņa programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, Eiropas skolu sadarbības tīklu “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, kā arī projektus “Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstība pašvaldībās” un “PROTI un DARI 2.0”.

Egija Ļuļēna, JSPA Komunikācijas nodaļas vecākā komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.