Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina iepazīt Salacas zivju dažādību un daudzveidību

Publicitātes foto.

Lai baudītu rudeni dabā, aplūkotu un iepazītu Salacas zivis, Dabas aizsardzības pārvalde ar projekta “LIFE FOR SPECIES” atbalstu 8. oktobrī plkst. 11.30 aicina visus interesentus uz izzinošu piedzīvojumu. Hidrobiologa Jāņa Bajinska vadībā ikviens ar zemūdens kameru varēs vērot, kas notiek zem ūdens, cik lieli un aktīvi laši iet augšup pa Salacu, kādas zivis vēl mīt upē un citas zemūdens norises.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Salaca, kas savu tecējumu sāk no Burtnieka ezera, tiek ierindota Baltijas reģiona dabisko lašupju pieciniekā. Diemžēl upēs pamazām izzūd piemērotas nārsta vietas, lašveidīgo zivju populāciju ietekmē arī maluzvejnieki, tādēļ ir ļoti svarīgi ikvienam izzināt zivju resursu samazināšanās iemeslus, zivju migrāciju un zivju aizsardzību,” teic Dabas aizsardzības pārvaldes Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta dabas centra vadītāja Inta Soma.  

Papildu hidrologa stāstījumam pasākuma dalībnieki varēs izspēlēt dažādas vides spēles par upi, tādējādi labāk iepazīstot ūdens pasauli un norises tajā. Interesenti varēs uzzināt laša dzīvesstāstu, sasaistot to ar citiem ūdens iemītniekiem, cilvēku ietekmi un ūdens kvalitāti Latvijas upēs.

Tikšanās vieta Niedru ielā 9, Vecsalacā (Limbažu novadā). Dalībnieki aicināti vilkt aktivitātēm dabā un laika apstākļiem piemērotu apģērbu un apavus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums top sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Salacgrīvas tūrisma informācijas centru. Tā norisi finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras līdzfinansētais projekts LIFE FOR SPECIES jeb “Apdraudētas sugas Latvijā: uzlabotas zināšanas un kapacitāte, informācijas aprite un izpratne” (LIFE19 GIE/LV/000857).

Šis ir Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta 25. izveides gads, kas ar dažādiem pasākumiem tiek atzīmēts visu gadu. Arī šis piedzīvojums ir daļa no kopīgiem svētkiem, atzīmējot teritorijas izveidi un tās unikalitāti. Aicinām sekot līdzi visām aktualitātēm tīmekļa vietnē www.daba.gov.lv un “Facebook” profilā.

Informāciju sagatavoja:Inta Soma, Dabas aizsardzības pārvaldes Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Dabas centra vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.