Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina iedzīvotājus uzticēties un atsaukties CSP intervētāju zvaniem

Šogad Centrālā statistikas pārvalde (CSP) veic četras ikgadējās iedzīvotāju aptaujas: par darbaspēku, ienākumiem un dzīves apstākļiem, interneta lietošanu, kā arī atpūtas un darījumu braucieniem, kurās aptaujās aptuveni 64 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju. Tomēr iedzīvotāju bažas par krāpnieciskiem zvaniem mazina saņemto atbilžu skaitu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņemam informāciju, ka iedzīvotāji, īpaši vecāka gadagājuma, bažījas par krāpniecisku zvanu un nevēlas turpināt sarunu ar CSP intervētāju. Aicinu uzticēties CSP intervētājam, kurš, uzsākot sarunu, vienmēr stādīsies priekšā, un turpināt sarunu. Jā, CSP iedzīvotājiem jautā arī par ienākumiem, bet mēs neprasām viņu bankas datus, un tā ir būtiska atšķirība no krāpniekiem, kuri cenšas izvilināt no iedzīvotājiem informāciju par viņu bankas kontiem vai maksājumu kartēm. Statistiku par iedzīvotāju labklājību un nabadzības rādītājiem valsts un pašvaldību iestādes ik gadu iegūst no CSP veiktās iedzīvotāju aptaujas, un tā tiek izmantota pabalstu pārskatīšanai, tāpēc par ienākumiem mums reizi gadā ir jāvaicā,” CSP intervētāju zvaniem aicina uzticēties Sociālās statistikas departamenta direktore Baibai Zukula.

Līdz maija beigām CSP turpinās aptauju par Latvijas iedzīvotāju interneta lietošanu: biežumu, mērķiem un citiem ar interneta lietošanu saistītiem jautājumiem. Šajā aptaujā iekļauti 8,5 tūkstoši respondentu vecumā no 16 līdz 74 gadiem, aptverot visus Latvijas reģionus. Internetā atbildēja 6 % respondentu, bet līdz 26. maijam notiks telefonintervijas vai intervijas klātienē respondenta dzīvesvietā.

Savukārt līdz jūnija beigām CSP turpinās aptaujāt iedzīvotājus par ienākumiem un dzīves apstākļiem. Aptaujā iekļautas ap 8 tūkstošiem no visiem 825 tūkstošiem Latvijas mājsaimniecību, kuras atlasītas ar nejaušas gadījuma izlases metodi. 5 % respondentu jau ir aizpildījuši anketu internetā, bet līdz 30. jūnijam notiks telefonintervijas un intervijas mājās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms tam aptaujā iekļautās personas saņems CSP vēstuli, kurā norādīts plānotais intervijas laiks un intervētāja kontaktinformācija. Ierodoties klātienē, intervētājs uzrādīs darba apliecību ar fotogrāfiju.

Lai pārbaudītu intervētāja identitāti vai plašāk uzzinātu par aptaujas norisi, iedzīvotāji var zvanīt uz CSP bezmaksas konsultatīvo tālruni 80008811 darbdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00 vai rakstīt uz e-pastu silc@csp.gov.lv.

Atbilstoši spēkā esošajiem Eiropas Savienības un Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem CSP ir tiesīga vākt un apstrādāt personu datus, un tās pienākums ir nodrošināt sniegto datu aizsardzību un konfidencialitāti. Papildus CSP izmanto arī administratīvajos datu avotos pieejamos personu datus. Iegūtos datus publicē tikai apkopotā veidā ekonomisko un sociālo procesu analīzei. Statistikas likums aizliedz nodot respondentu sniegto individuālo informāciju citām iestādēm vai organizācijām.

Pēc aptaujas datu iegūšanas dati tiek analizēti un publicēti tikai apkopotā veidā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.