Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina doties Svētā Jēkaba ceļā Latvijā

Vasara ir piedzīvojumu laiks. Viens no šiem piedzīvojumiem varētu būt arī aizraujošs pārgājiens vienatnē, kopā ar ģimeni vai draugiem. Lai atzīmētu svētā Jēkaba dienu, kas svinama 25. jūlijā, Svētā Jēkaba ceļa asociācija sestdien, 27. jūlijā, rīkos pasākumu “Viena diena Latvijā kā katra diena Spānijā”. Šis pasākums notiks visa Svētā Jēkaba ceļa Latvijā garumā. Svētā Jēkaba ceļa asociācijas pārstāvji, draugi un ikviens interesents pulcēsies 24 ceļa posmos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas pārstāve Sandra Rone informē, ka 2019. gadā Latvijā uzsāka ceļa izveidi – piecu gadu laikā ir izstrādāts 562 kilometru garš ceļa maršruts. Ceļā var doties jebkurā gada laikā un veikt sev vēlamu attālumu. Maršruts sadalīts 11 līdz 32 kilometru garos posmos (ar iespēju tos dalīt starpposmos). Tas sastāv no 24 etapiem. No sākuma punkta Valkā pie Igaunijas robežas līdz Rīgai ir 12 etapi (280 kilometri). No Rīgas līdz Lietuvas robežai ceļa veikšana ir iespējama divos veidos: seši posmi līdz Žagarei (133 kilometri) vai Svētā Meinarda ceļš – seši posmi līdz Skaistkalnei (149 kilometri). Svinot Svētā Jēkaba dienu, asociācijas mērķis ir iedzīvināt ceļu visā garumā. Būs posmi, kuros varēs doties kājām, būs velo posmi, un būs ģimenes posms, kas būs īsāks un piemērots arī bērniem.

Šie pārgājieni tiks organizēti sadarbībā ar Valkas, Cēsu, Mārupes, Dobeles, Salaspils, Ogres, Jaunjelgavas, Vecumnieku Tūrisma informācijas centriem (TIC) konkrētos maršruta etapos. S. Rone aicina ikvienu izvēlēties sev piemērotāko etapu un pieteikties. Pieteikšanās ir atvērta jau no 10. jūnija.

“Vietu skaits katram posmam būs ierobežots. Aicinām sekot līdzi jaunumiem par pasākumu “Camino Latvia” TIC mājaslapās vai sociālajos tīklos – www.facebook.com lapās,” skaidro S. Rone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā, sākot atzīmēt Svētā Jēkaba dienu, 2019. gada svinību pasākuma laikā tika noiets posms Jaunmārupe–Rīga un pie Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu katedrāles bruģī iestrādāts bronzas gliemežvāks, kas apliecināja Latvijas pievienošanos vēsturiskajam, starptautiskajam Svētā Jēkaba svētceļojumu tīklam. 2020. gadā uz Igaunijas – Latvijas robežas Valkā, Putras kalnā, ar dažādu draudžu mācītāju svētību tika ierakts Svētā Jēkaba ceļa robežstabiņš.

2021. gadā tika veikts pārgājiens Rīga–Skaistkalne, kura noslēgumā pie Latvijas – Lietuvas robežas Skaistkalnē tika iesvētīta un uzstādīta simboliska zīme, kas liecina, ka līdz Santjago de Kompostela katedrālei Spānijā ir ejami 4308 kilometri.

2023. gadā, atzīmējot Jēkaba dienu, Dobelē pie Vissvētākās Romas katoļu baznīcas un Dobeles evaņģēliski luteriskās baznīcas tika pieliktas keramikas flīzītes ar gliemežvāka simbolu, bet pie Vissvētākās Romas katoļu baznīcas – arī speciāli veidota zīmoga mājiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

uzziņai

Svētā Jēkaba jeb Santjago ceļš ir viens no populārākajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā. Ik gadu Svētā Jēkaba ceļā dodas simtiem tūkstošu cilvēku, ir attīstījušās dažādas maršruta variācijas, jo ir ierasts uzskatīt, ka svētceļojums sākas jau no mājām. Šo maršrutu daudzi veic reliģisku mērķu vadīti, taču gana daudz gājēju izvēlas Svētā Jēkaba ceļu, lai būtu dabā, pabūtu vienatnē ar sevi, piedzīvotu grūtības, pārbaudījumus un lai labāk sevi iepazītu, vai arī vienkārši baudītu iešanu un piedzīvojumu. Ceļš var būt veltīts personīgiem mērķiem, kaut kam citam, lai lūgtu par kādu problēmas risinājumu, kā arī tā ir iespēja sakārtot domas un baudīt ceļu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.