Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina dalīties stāstos par Valku

FOTO: Vineta Putniņa

Šo svētdien ar stāstu vākšanu Valkas kultūras namā no vietējiem valcēniešiem sāksies darbs, lai rastos izrāde, ko Valkas un Valgas iedzīvotāji varēs redzēt nākamgad. Ne tikai redzēt, bet paši arī piedalīties tās veidošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2024. gada oktobrī fonds “INITIUM” un Latvijas un Igaunijas teātra kompānija “ProTheMus” veidos kopienā balstītu staigājamu teātra izrādi. Projektu īstenos Tartu kā Eiropas kultūras galvaspilsētas ietvaros. “Izrāde savienos Valku un Valgu, stāstīs stāstus par šo unikālo pilsētu un tās cilvēkiem. Kopienas teātris ir metode, kur profesionāli mākslinieki veido iestudējumus, kas stāsta stāstus par ģeogrāfiskām vai sociālām kopienām, par pagātni, šodienu, cilvēkiem, vietām un lietām, iezīmējot unikālo un pieskaroties kopienu problemātikām. Kopš 2020. gada “INITIUM” un “ProTheMus” kopā ar lietuviešu partneriem veido Baltijas kopienas teātra skolu, platformu, kas izglīto topošos kopienu mākslas speciālistus un veido iestudējumus Baltijas valstīs,” stāsta fonda “INITIUM” valdes priekšsēdētāja Ieva Niedre.

Izrāde “Valka-Valga” ir daļa no lielāka “ProTheMus” projekta “Cauri pilsētai”, kas norisinās dažādās Igaunijas pilsētās un tagad savienos Igauniju un Latviju, kopīgi atzīmējot Tartu un Dienvidigaunijas Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu.

Izrādi veidos mākslinieki Edgars Niklasons (latviešu režisors un dramaturgs) un Jānika Tammaru (igauņu režisore un horeogrāfe) un fonda “INITIUM” producenti un pētnieki (2023. gada “Spēlmaņu nakts” laureāti).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties izrādes veidošanā vai nu kā stāstniekam, kas dalīsies savās atmiņās un šodienas sajūtās, vai kā aktīvam dalībniekam, kas piedalīsies pašā izrādē. I. Niedre aicina uz pirmo radošo meistarklasi un stāstu vākšanas nodarbību Valkas kultūras nama otrā stāva foajē svētdien, 10. decembrī, pulksten 12 ikvienu aktīvu valcēnieti, arī ar pašdarbību saistītus cilvēkus – koristus, dejotājus, teātru dalībniekus, lai kopā veidotu pēc iespējas pilnīgāku ainu par Valku – kāda tā bija un ir.

“Iepazīsimies ar projekta ideju, radošo komandu un pie kafijas tases dalīsimies savos stāstos par dzīvi Valkā. Uz tikšanos svētdien!” aicina Ieva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.