Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina būt uzmanīgiem, iegādājoties kurināmo

pexels.com

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir saņēmis vairākas patērētāju sūdzības par to, ka patērētāji ir pasūtījuši kurināmo (briketes vai malku), veikuši priekšapmaksu, bet preci nav saņēmuši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patērētāji pasūtījumus veikuši gan interneta mājaslapās, gan atsaucoties sludinājumiem. Pārdevēji klientiem izrakstījuši priekšapmaksas rēķinus, kuros norādīti komersanta rekvizīti; tie norādīti arī konkrētajās mājaslapās. Patērētāji veikuši apmaksu, bet pasūtījumus nav saņēmuši. Risinot strīdus, atklājies, ka bankas konti, uz kuriem patērētāji veikuši naudas pārskaitījumus, nepieder komersantiem, kuru nosaukums, reģistrācijas numurs un juridiskā adrese norādīti mājaslapās vai priekšapmaksas rēķinos. Līdz ar to patērētāji veikuši samaksu nezināmām personām.

Lai apmānītu patērētājus, tiek izveidotas viltus interneta mājaslapas, kurās tiek norādīti citu komersantu rekvizīti (nosaukums, reģistrācijas numurs un juridiskā adrese), kuri faktiski nav saistīti ar veiktajiem pirkumiem. Savukārt norādītie bankas kontu numuri un kontaktinformācija pieder personām, kuras veic krāpnieciskās darbības.

PTAC vērš uzmanību, ka, veicot pārskaitījumu, banka nepārbauda, vai bankas konts, uz kuru tiek veikts pārskaitījums, pieder personai, kura tiek norādīta kā maksājuma saņēmējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms veicat priekšapmaksu, iegādājoties kurināmo, PTAC aicina:

• Izvēlēties iespēju maksāt pēc pasūtījuma saņemšanas;

• Noskaidrot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datu bāzē, vai mājaslapa ir reģistrēta kā pārdevēja struktūrvienība (https://www6.vid.gov.lv/STRV );

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Pārbaudīt par pārdevēju pieejamo informāciju internetā, veikt kontrolzvanu;

• Pārbaudīt informāciju un darbības veidus www.ur.gov.lv, pievērst uzmanību, vai saskan nosaukums ar reģistrācijas numuru;

• WhoIs datu bāzē (https://who.is) iegūt informāciju par domēna vārda lietotāju;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Pievērst uzmanību mājaslapas noformējumam – neveikli teksti, nepabeigtības izjūta u.tml.);

• Salīdzinot ar citiem komersantiem, izvērtēt, vai netiek piedāvāta aizdomīgi zema cena.

Ja vien iespējams, kurināmo iegādājieties klātienē vai pasūtiet uzņēmumā, kas atrodas netālu, lai nepieciešamības gadījumā varētu aizbraukt un pārliecināties, vai konkrētais uzņēmums tiešām tur atrodas, kā arī vienmēr pievērsiet uzmanību norādītajām mērvienībām (sters, kubikmetrs, berkubs). Visdrošāk ir kurināmo iegādāties no komersantiem, kuri ar šo uzņēmējdarbību nodarbojas gadiem ilgi un par kuriem ir labas klientu atsauksmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atcerieties – godīgi komersanti, kuri rūpējas par saviem klientiem, vienmēr nodrošinās servisu, gan norādot informāciju par sevi, gan būs viegli pieejami komunikācijā.

Sanita Gertmane, Patērētāju tiesību aizsardzības centra Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.