Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina balsot par “Gada preču zīmi 2021”

Līdz šā gada 10. aprīlim sabiedrība ir aicināta balsot par kādu no teju 50 konkursam pieteiktām Latvijas izcelsmes preču zīmēm, kuras pēc iedzīvotāju domām vislabāk raksturo vai papildina produkta vai pakalpojuma identitāti, ir labskanīgas, oriģinālas, kā arī vizuāli saistošas, informēja Patentu valdes direktors Agris Batalauskis. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsojums ir daļa no Patentu valdes konkursa “Gada preču zīme 2021”, kas norisinās jau devīto gadu un tā mērķis ir izcelt uzņēmumus, kuri saskata rūpnieciskā īpašuma aizsardzības priekšrocības ilgtermiņā.

“Katra preču zīme, katrs produkts vai pakalpojums ir darba vietas, tie ir nomaksāti nodokļi, tas ir arī Latvijas vārds pasaulē, tāpēc vēlamies izcelt un uzslavēt pašmāju uzņēmējus. Preču zīmes reģistrācija ir uzņēmuma konkurētspējas un atpazīstamības paaugstināšana, tā uzņēmums rūpējas gan par savu, gan par patērētāju aizsardzību” skaidroja Batalauskis.

Konkursā “Gada preču zīme 2021” apbalvojumus piešķir divās kategorijās – “Gada preču zīme – Latvijai” un “Gada preču zīme – pasaulei”. Abās piedalās Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbību popularizējošas preču zīmes, kuru preces vai pakalpojums ir radīti Latvijā. Pirmajā gadījumā precei vai pakalpojumam ir jābūt pieejamam patēriņam Latvijā, bet otrajā – patēriņam arī ārpus Latvijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad kategorijā “Gada preču zīme – Latvijai” piedalās 35 preču zīmes, bet “Gada preču zīme – pasaulei” – 14. 

Balsošana iespējama portālā TVNET, sekojot saitei.

Par saviem favorītiem balsot varēsiet vienu reizi dienā. Turklāt arī balsotāji tiks atalgoti – proti, TVNET izlozēs piecus cilvēkus, kuri saņems veicināšanas balvas – dāvanu kartes ceļojumam 100 eiro vērtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursu rīko Patentu valde, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Dizaineru savienība.

No 11. līdz 14. aprīlim noritēs žūrijas komisijas darbs. Konkursa uzvarētājus noskaidros, ņemot vērā sabiedrības balsojuma rezultātus un žūrijas komisijas vērtējumu. Apbalvojumus pasniegs Pasaules Intelektuālā īpašuma dienā 2022. gada 26. aprīlī.

Konkursa nolikums pieejams Patentu valdes tīmekļa vietnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn kategorijā “Gada preču zīme – Latvijai” uzvaras laurus plūca AS “Rīgas piena kombināts” biezpiena sieriņa “Kārums” logotips “vārniņa”, savukārt attiecīgi otro un trešo vietu dalīja Baibas Ritovas preču zīme “Fika” un SIA “Smalkais muslis” ar preču zīmi “Smalkais muslis”.

Tikmēr kategorijā “Gada preču zīme – pasaulei” 1. vietu ieguva AS “SAF Tehnika” preču zīme “Aranet”, 2. vietu AS “Rīgas piena kombināta” preču zīme “Pols”, bet 3. vietā ierindojās AS “Air Baltic Corporation” preču zīme “Think green, fly green”.

Informāciju sagatavoja: Inguna Gruntiņa, Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.