Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina atbalstīt izvirzītos pieteikumus konkursā Dižprojekts 2023

Apē izveidotais vides dizaina elements ir cieņas, vēstures, dzīvesveida simbols, kas godina
senākās motosporta sacensības Latvijā “Vaidavas kauss”. FOTO: JĀNIS PASTARS

Latvijas lauku forums (LLF) ir izsludinājis pieteikumu pieņemšanu LLF iniciētajai Latvijas partnerību balvai LEADER Dižprojekts 2023 – vietējo iniciatīvu projektiem, kuri realizēti VRG darbības teritorijās ar LEADER ELFLA vai EJZF fonda atbalstu un kuri ir teritorijas lepnums un aktīvo ļaužu darbības apliecinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības “Ziemeļgauja” Dižprojekts 2023 ir “Strūves ģeodēziskā loka punkta Palzmar atjaunošana”, savukārt biedrība Alūksnes lauku partnerība Dižprojektam 2023 ir izvirzījusi projektu “Apes motosporta tradīciju godināšana un Apes mototrases labiekārtošana”. Bet biedrības “Abulas lauku partnerība” Dižprojekts 2023 ir “Dzejnieces Marikas Svīķes piemiņas un kultūras vietas izveide Smiltenes Vecajā parkā”, ko īstenoja biedrība “Smiltenei un Latvijai”. Minētie projekti īstenoti Smiltenes novada pašvaldības teritorijā.

Projekta “Strūves ģeodēziskā loka punkta Palzmar atjaunošana” mērķis – popularizēt informāciju par Strūves ģeodēzisko loku un radīt jaunu tūrisma objektu. PUBLICITĀTES FOTO

Projekta “Strūves ģeodēziskā loka punkta Palzmar atjaunošana” mērķis ir popularizēt informāciju par Strūves ģeodēzisko loku un radīt jaunu tūrisma objektu.

“Dzejnieces Marikas Svīķes piemiņas un kultūras vietas izveide Smiltenes Vecajā parkā” projekta mērķis bija izveidot kultūrvietu Smiltenes Vecajā parkā dzejnieces Marikas Svīķes piemiņai. Vietējā sabiedrība, dzejnieces Marikas Svīķes darbu cienītāji, vēlējās izveidot vietu, kura simboliski saistītos ar dzejnieces dzīvi un daiļradi. LEADER projekta ietvaros izveidoja Kultūrvietu Smiltenes Vecajā parkā dzejnieces piemiņai, kas kalpo arī kā kultūras notikumu, dzejas lasījumu un citu nelielu kultūras pasākumu norisei Smiltenes novada iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Strūves ģeodēziskais loks ir 19. gadsimtā veikta vērienīga Zemes mērījumu kopa, un tas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā kā unikāla sava laika garākā un precīzākā ģeodēzisko mērījumu sistēma un izcila zinātnes vēstures un tehnikas attīstības liecība. Loks stiepjas no Ziemeļnorvēģijas līdz Melnajai jūrai, šķērsojot 10 valstis. Latvijā atrodas 16 punkti, viens no tiem – Palzmar Grundzāles pagastā. Projekta rezultātā tika izveidots vides objekts – globusa metāla karkass ar tajā attēlotu Strūves ģeodēzisko loku – un metāla info plāksne ar paskaidrojumiem. Punkta koordinātu krustpunktā ir uzstādīts granīta akmens ar iekaltu krustu. Ir nodrošināta ērta piekļuve (gājēju celiņš, stāvlaukums) jaunajam tūrisma objektam.

Savukārt projekta “Apes motosporta tradīciju godināšana un Apes mototrases labiekārtošana” ietvaros Smiltenes novada pašvaldība sadarbībā ar Apes motosporta tradīciju atbalstītājiem izveidoja un uzstādīja vides dizaina elementu labiekārtotā Apes pilsētas teritorijā, kas atrodas mototrases virzienā. Projekta mērķis – godināt senākās motosporta sacensības Latvijā, uzstādot Apes pilsētā vides dizaina elementu, kas kā godinājums un veltījums rūcošās moto pasaules cienītājiem būs vienīgais Latvijā, un pilnveidot Apes mototrases teritoriju, kurā aktīvās dzīves piekritēji rod dažādas iespējas kustības un veselības uzlabošanas veicināšanai.

Projekta ietvaros tika veikti arī mototrases uzlabojumi – ierīkots apgaismojums. Pateicoties tam, turpmāk varēs īstenot mototrasē notiekošās aktivitātes – moto un velo sacensības mototreniņus, velotreniņus, skriešanu, skijoringu, distanču slēpošanu – jebkurā diennakts laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsošanas noteikumi

Turpmāk līdz 3. martam Latvijas Lauku foruma sociālo tīklu lapā tiks publicēti izvirzītie vietējo iniciatīvu projekti, kuri realizēti VRG darbības teritorijā ar LEADER ELFLA vai EJZF fonda atbalstu un kuri ir teritorijas lepnums un aktīvo cilvēku darbības apliecinājums. Šobrīd notiek pieteikumu pieņemšana un ir atvērts sabiedrības balsojums sociālajos tīklos.

Līdz 3. martam DALIES un spied PATĪK projektam, kas, tavuprāt, ir #Dižprojekts2023.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai balsojums tiktu ieskaitīts, jādalās un jāreaģē uz oriģinālo ierakstu Latvijas Lauku foruma lapā.

Konkursa mērķis ir popularizēt unikālas un reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas, kas īstenotas ar LEADER pieeju (#CLLD) un saņēmušas finansējumu. Jāatceras, ka galvenā nav projektu savstarpējā sacensība, bet gan lepošanās ar paveikto, sabiedrības informēšana par līdzcilvēku paveikto, iedrošinot arī citus aktīvai rīcībai.

Dižprojekta 2023 nominācija tiks piešķirta, balstoties uz partnerību, ekspertu un sabiedrības balsojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar visiem Dižprojekta 2023 projektiem iespējams iepazīties https://laukuforums.lv/lv/?p=16014

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.