Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aicina apmeklēt atvērto dienu “Dižgaru ceļā”

Turpinot stiprināt inovācijas entuziastu kopienu reģionos, no 2022. gada 21. līdz 25. februārim Vidzemes plānošanas reģions jau ceturto gadu organizēs Vidzemes inovāciju nedēļu, par tās virstēmu šogad izvirzot jēdzienu “simbioze”. Pasākuma platformas iniciatori aicina uzņēmumus, organizācijas, pašvaldības, valsts pārvaldes iestādes, kā arī citas sabiedrības grupas līdzdarboties pasākumu organizēšanā. Pasākumus jāpiesaka tīmekļa vietnē līdz š.g. 28. janvārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī simbiozes jēdziens sākotnēji bija pazīstams tikai bioloģijā un tiek skaidrots kā abpusēji izdevīgas organismu savstarpējās attiecības, šobrīd simbiozes principi tiek iedzīvināti arī citās nozarēs, jo intelektuālo un materiālo resursu apmaiņa kļūst arvien aktuālāka. Zināšanu, resursu, pakalpojumu, lietu koplietošana un apmaiņa kļuvusi noteicoša inovācijas un attīstības veicināšanai.

“Simbioze”, savienojot pagātni un tagadni, jūs pavadīs arī 22. februārī,  apmeklējot Atvērto durvju dienu “Dižgaru ceļā”. Šis ir unikāls projekts, kurā sadarbojas pašvaldības iestādes, uzņēmēji, Vidzemes Augstskolas pasniedzēji, sabiedrības aktīvisti no biedrībām “Piegauja” un “Vītolēni”, un tiek izmantoti tikai vietējie pieejamie resursi. Dodoties interesantajā ceļojumā no Apes līdz Virešiem vai no Virešiem līdz Apei pa A2, jūs ikviens pārliecināsieties, cik veiksmīgi var izmantot zināšanu, resursu un pakalpojumu apvienošanu ikvienā no apmeklētajām vietām. 

“Atvērtās durvis Dižgaru ceļā” piedāvājumā ir izmantots vietējo resursu potenciāls (to var izmantot tūrismā, mācību procesā u.c.). Izzinot un iepazīstot rakstnieku, un dzejnieku dzīvesstāstus, jūs izmantosiet modernās tehnoloģijas, kuras virtuāli “atdzīvina” sen aizmirstus tēlus, uzņēmēji piedāvās iegādāties vietējos ogu produktus, sulas, vitamīnu dzērienus, kuri tiek pārstrādāti un saglabāti, izmantojot vismodernākās ražošanas iekārtas un tehnoloģijas (SIA “Very Berry”). Trapenē un Gaujienā sajutīsiet dzejnieka O. Vācieša un komponista J. Vītola klātbūtni, iepazīsiet virtuālās realitātes sniegtās iespējas – “Tikšanās ar Jāzepu Vītolu” un interaktīvās ierīces, kuras veidojuši Vidzemes Augstskolas pasniedzēji. Savukārt Virešos varēsiet piedalīties radošās darbnīcās un izmēģināt sveču gatavošanu, izzināt stikla kausēšanas noslēpumus, kurus palīdzēs atklāt aktīvākie sabiedrības pārstāvji no biedrībām. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis ceļojums no pagātnes uz tagadni atklās, kā notiek intelektuālo un materiālo resursu apmaiņa ikdienas dzīvē. Jums tiek piedāvāta iespēja atpūsties, baudīt un izbaudīt jaunu, inovatīvu tūrisma produktu, mainot ierasto vidi un dodoties iepazīt! 

Pasākuma programma 

“Atvērtās durvis Dižgaru ceļā”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dodoties ceļojumā pa A2, iekļaujiet četrus pieturpunktus: Virešus, Gaujienu, SIA “Very Berry”, Trapeni un Api.

22.02.2022. no plkst. 10.00-14.30

Pirmā pietura Virešos piedāvā iepazīt dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas daiļradi, aplūkot viņas vaļasprieka – “Pūču” kolekciju un veikt dažādus izzinošus uzdevumus, kopā ar Biedrība ‘’Piegauja” vadītāju izveidot brīnišķīgas eco sveces, izzināt stikla kausēšanas un jaunu dažnedažādu lietu radīšanas procesus pielietojot modernās tehnoloģijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Brīžos, kad pārņem grūtums
Esi kā ceļinieks…”

Info: Līga Ozoliņa – tālrunis, +371 29489660
Adrese: Virešu pagasta novadpētniecības centrs “Mājvieta”, Virešu pagasts, „Vecvireši”.

Otrā pietura Gaujienā piedāvā iziet pa Mūzikas taku, spēlēt 8 dabas mūzikas instrumentus un iepazīt virtuālo 360 tūri “Tikšanās ar Jāzepu Vītolu” (sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu) – šī pietura jums dos emocionālo un dvēselisko sajūtu lādiņu ilgam jo ilgam laikam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūsu pienākums ir piedāvāt savus plecus tiem, kas aiz mums nāk, lai tie mūsu augumu pāraugtu, mums pāri celtos, jo spējīgais nes uz pleciem vairākas paaudzes, nesalūstot zem nastas”.

Info: Ineta Riepniece – tālrunis, +371 29247772
Adrese: Jāzepa Vītola memoriālais muzejs “Anniņas”, Gaujienas pagasts, “Anniņas”.

Dodoties uz nākošo pieturvietu aicinām apmeklēt SIA “Very Berry” ražotnes veikaliņu un iegādāties veselīgas eco lielogu dzērvenes, gan saldētas, gan pūdercukurā, lielogu mellenes, dažādus, veselību uzlabojošus dabīgu sulu un ārstniecības augu dzērienus, sukādes u.c. tieši no ražotnes – tālrunis, +371 26373556,  Sanita Meistere

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešā pietura Trapenē, kur pa visgarāko lapegļu aleju Latvijā nonāksiet dzejnieka Ojāra Vācieša bērnības zemē, piedāvā iepazīt viņa dzeju un izmantojot interaktīvās tehnoloģijas (sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu) – sastapt “pašu” dzejnieku O.Vācieti un viņa “Astoņus kustoņus”. Būs pārsteigumi (kā sadarbojoties ar uzņēmēju var radīt sajūtu, domu un sapņu pasauli).

“Bet atbrauc gan-
Tu sapratīsi pati,
Drīz mūsu kraujas
Atkal ziedēs plauks!”

Info: Svetlana Spalviņa – tālrunis, +371 22451160
Adrese: Trapenes novadpētniecības centrs, Trapene, “Vairogi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Ceturtā pietura Apē, rakstnieces Elīnas Zālītes memoriālajā mājā, piedāvā aizraujošu “izlaušanās spēli”, kā arī iepazīt kā izmantojot mūsdienu tehnoloģijas var iepazīt rakstnieces daiļradi.

“Ai, ceļi, takas, gaitas,
Cik daudz ir jūsu iets!”

Info: Irēna Meistere – tālrunis, +371 26124789
Adrese: Elīnas Zālītes memoriāla māja, Ape, Dzirnavu iela 24.

Informāciju sagatavoja: Ineta Riepniece

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.