Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ada šalli Latvijai

“Par stiprām dzimtām Latvijā! Turēsim godā senču gudrību un amatu prasmi!” šādu vēlējumu ceļojošajā albumā ierakstījusi Ozoliņu dzimta no Bilskas pagasta – Andra, Uģis, Uldis, Gita, Ivo Ozoliņi, katrs pieliekot roku šalles tapšanā. Foto: No personīgā arhīva

Jau rakstījām, ka no 17. līdz 24. janvārim Smiltenes novada iedzīvotāji varēja iesaistīties koprades projektā “Šalle Latvijai”, kura mērķis ir gada laikā rokadīšanas un mašīnadīšanas tehnikā radīt unikālu šalli, kas atspoguļotu visas Latvijas adītāju prasmes, katra novada individuālo krāsu un rakstu izpratni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šalle ceļo pa visu Latviju. Smiltene pārņēma adīšanas stafeti no Jaunpiebalgas, bet tālāk to nodevusi Alūksnei. Kopā ar adījumu ceļo albums, kurā tiek atzīmēts datums, kad katrs adītājs piedalījies šalles adīšanā, kā arī projekta dalībieki ieraksta novēlējumus Latvijai un uzmundrina nākamos adītājus. Smiltenes novadā projekta “Šalle Latvijai” posmu organizēja vietējā biedrība “Pūra lāde”. Visu nedēļu adījums ceļoja no vienas mājas uz otru pie tiem rokdarbniekiem, kuri pieteicās dot savu ieguldījumu šalles Latvijai tapšanā, bet 21. janvārī biedrības “Smiltenes pūra lāde” telpās Kalnamuižā ikviens interesents, kurš savlaicīgi pieteicās, varēja uz vienu stundu pievienoties adīšanas maratonā. Interese bija ļoti liela, visi adīšanai atvēlētie laiki tika ātri aizņemti.

Smiltenes novadā projekts “Šalle Latvijai” uzņemts ļoti atsaucīgi, nedēļas laikā noadīti pavisam aptuveni divi metri, un tagad šalles garums sasniedz 17 metrus, stāsta koprades projekta Smiltenes koordinatore Evija Šube. Smiltenes novadā šalli Latvijai adīja skolēni, jaunieši, pieaugušie, seniori, gan sievietes, gan vīrieši, jaunākajai asistentei, kura atnāca līdzi mammai, ir pusotrs gadiņš. Ieadītie raksti ir ļoti skaisti, ar izdomu, uzteic Evija Šube.

Smiltenes “Pūra lādes” rokdarbniecei Ilzei Hakai projekts “Šalle Latvijai” atgādina Baltijas ceļu, kad 1989. gada 23. augustā gandrīz pāris miljoni cilvēku, sadevušies rokās, veidoja ķēdi, kas savienoja Baltijas valstu galvaspilsētas. “Šajā grūtajā Covid-19 laikā, kad  tikšanos ir mazāk, šalle mūs, rokdarbniekus, apvieno un paliks kā šī laikmeta lieciniece,” teic Ilze Haka.

“Ļoti laba ideja, patriotiska,” projektu “Šalle Latvijai” uzteic Bilskas pagasta uzņēmējs, SIA “UOT” valdes priekšsēdētājs un ražošanas vadītājs Uģis Ozoliņš. Projektā iesaistījās visa Ozoliņu dzimta. “Galvenā adītāja bija Andra, mēs, pārējie, katrs uzmetām pa dažām cilpiņām,” taisnības labad piebilst Uģis Ozoliņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.