Dārzeņu sautējums jeb ragū ar sēnēm
400 gramu kabaču, 300 gramu sēņu, 250 gramu tomātu, 150 gramu saldo piparu, 150 gramu sīpolu, 200 gramu bekona, 3 ķiploka daiviņas, timiāns, augu eļļa, sāls, pipari, zaļumi.
Rudentiņš – bagāts vīrs, tādēļ vēl vairāk varam izmantot dažādus dārzeņus, kā arī sēnes.
Kabaci, tomātus un sarkano saldo piparu nomazgāju un apsusināju, pēc tam tos sagriezu kubiņos, piparu vispirms iztīrot no sēkliņām. Arī sēnes, šoreiz gan izmantoju konservētās, smalki sagriezu.
Pannā ar augu eļļu apcepu nomizotus un sagrieztus sīpolus. Tad pievienoju sīki sagrieztu bekonu (ja tā nav, garšai derēs arī kāds gabaliņš desas) un pacepu vēl. Pēc tam pieliku kabačus, saldos piparus, sēnes un tomātus, piekaisīju sāli un piparus, visu labi samaisīju un, šad tad apjaucot, sautēju zem vāka 20 – 25 minūtes. Pannā pievienoju arī notīrītus un spiedē sasmalcinātus ķiplokus un timiānu un turpināju visu sautēt vēl 5 – 7 minūtes. Gatavajam ēdienam piemaisīju sasmalcinātus pētersīļu zaļumus un noņēmu no uguns.
Viltotā krabju pastēte
8 krabju nūjiņas, 2 cieti vārītas olas, 1 anšovs vai ķilava, 2 ēdamkarotes labas majonēzes.
No krabju nūjiņām varam pagatavot maigu un garšīgu pastēti. Tad to iespējams baudīt gan kā smēriņu brokastu maizītei, gan izmantot kārdinošām uzkodām.
Krabju nūjiņas atbrīvoju no iepakojuma, sagriezu gabaliņos un kopā ar vārītām olām, anšoviem pēc garšas un majonēzi sablendēju viendabīgā masā.
Šoreiz, lai pagatavotu uzkodas, izmantoju rudzu maizcepumus no pilngraudu miltiem, taču pastēti varam pildīt arī dažādu veidu jau gatavajos vai pašceptos sāļajos groziņos un rotāt, ļaujot brīvi izpausties savam radošumam.
Ābolu un biezpiena sacepums “Maigums”
2 – 3 āboli, 2 ēdamkarotes sviesta, 1 ēdamkarote brūnā cukura. Mīklai: 250 gramu biezpiena, 3 ēdamkarotes miltu, 2 olas, 3 ēdamkarotes cukura, ½ glāzes skābā krējuma, šķipsniņa sāls.
Lai baudītu maigu ābolu un biezpiena gardumu, ābolus nomazgāju, nomizoju, atbrīvoju no serdēm un sagriezu daiviņās. Pannā, kas paredzēta arī ievietošanai cepeškrāsnī, sviestā apcepu ābolu daiviņas, pārkaisīju ar brūno cukuru un cepu apmēram piecas minūtes no vienas puses, pēc tam – no otras.
Mīklai sajaucu olas ar cukuru, piemetu sāli, piemaisīju biezpienu, skābo krējumu un izsijātus miltus. Pēc tam mīklu izlīdzināju veidnē pāri āboliem, paturēju uz plīts vēl 2 – 3 minūtes, tad ievietoju līdz 180 – 200 grādiem uzkarsētā cepeškrāsnī un cepu līdz zeltainai garoziņai. Gatavo sacepumu apvērsu uz šķīvja – ar āboliem uz augšu.
Krēmsiera un banānu deserts
150 gramu krēmsiera, 1 gatavs banāns, 1 – 2 ēdamkarotes ievārījuma, cepumi.
Iedvesmojusies no televīzijas raidījuma, arī es vēlējos nobaudīt līdzīgu desertu, jo tieši tādu ievārījumu, kādu izmantoja tā pagatavošanai, jau biju iegādājusies un nu varētu likt lietā. Tiesa gan, sastāvdaļu daudzums pārraidē netika norādīts, taču tās te varam izmantot pēc savas garšas.
Krēmsieru pārliku bļodiņā, tam pievienoju nomizotu un ar dakšiņu labi sasmalcinātu gatavu banānu, atstājot no tā kādu ripiņu ēdiena rotāšanai, un pāris ēdamkarotes apelsīnu un smiltsērkšķu ievārījuma – liku un garšoju, cik šķita vajadzīgs. (Ja izmantosiet kādu citu “zapti”, deserts būs atkal citādāks.) Visbeidzot iecilāju sadrupinātus cepumus – arī tos varam ņemt gan saldākus, gan pat sāļos, ja tā garšo labāk. Krēmu pārliku stikla trauciņā un rotāju ar piciņu tam izmantotā ievārījuma un banānu ripiņām, kam pārkaisīju smiltsērkšķu pulveri. Desertu vēl uz kādu brīdi ievietoju ledusskapī un pēc tam jau varēju “noņemt provi”. Gardi gan!
Reklāma