Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

50.“Vaidavas kausa” izcīņa motokrosā jau šajā nedēļas nogalē

Nedēļā pirms “Vaidavas kausa” izcīņas motokrosā vēl aktīvi noritēja sagatavošanās darbi. Foto: Liene Ābolkalne

Arvīda Levana vārdā nosauktajā Apes moto trasē šo sestdien un svētdien, 29. un 30. jūlijā,
50. reizi norisināsies motokross “Vaidavas kauss”. Bet ar “Vaidavas kausa” jubilejas gadu saistītas norises sāksies jau piektdien, 28. jūlijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Motosporta svētki Apē šogad būs īpaši, jo visilgāk ik gadu notikušās motokrosa sacensības Latvijā svinēs pusgadsimta jubileju. Uz Arvīda Levana vārdā nosaukto mototrasi Dauškanu kalnā aicināti visi šī aizraujošā sporta veida cienītāji! Veselas trīs dienas jūlija izskaņā tiks svinēti sportiski un atraktīvi motosporta svētki,” informē “Vaidavas kausa” organizatori.

Atklās vides objektu

Piektdiena, 28. jūlijs, būs veltīta, lai atcerētos un godinātu tos cilvēkus, kas likuši pamatu motosportam Apē. Svētku diena sāksies pulksten 12 ar aizlūgumu Apes Svētā Mateja evaņģēliski luteriskajā baznīcā par “Vaidavas kausa” izcīņu motokrosā, bet turpinājumā Apes pilsētas kapos paredzēta ziedu nolikšana “Vaidavas kausa” dibinātājiem, organizatoriem un sportistiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien pēcpusdienā pulksten 15 Pasta un Avotu ielu krustojumā, iepretī skolai pie pagrieziena uz mototrasi, tiks atklāts paliekošs pilsētvides objekts – stilizēti metāla motocikli, ar iespēju nofotografēties uz viena no tiem.

Vides objekts tiek uzstādīts ar “Alūksnes lauku partnerības” LEADER stratēģiskā projekta un Smiltenes novada pašvaldības finansiālu atbalstu. “Projektā “Apes motosporta tradīciju godināšana un Apes moto trases labiekārtošana” plānotas veikt divas aktivitātes, kur viena no tām ir unikālā, stilizētā vides objekta izveide un uzstādīšana. Objekts ir cieņas, vēstures, dzīvesveida simbols, kurš godinās senākās motosporta sacensības Latvijā, būs veltījums moto pasaules cienītājiem un cieņas izrādījums Apes cilvēkiem, jo šis 50 gadu moto maratons, kas notiek bez pārtraukuma, neskatoties uz daudziem izaicinājumiem: paaudžu maiņu, valsts un pašvaldību iekārtu maiņu, finanšu un citiem, tostarp “Covid-19” pandēmiju, nevarētu pastāvēt un būt bez mūsu cilvēkiem. Tieši viņiem būs veltīts vides objekts “Vaidavas kausam 50!”,” “Ziemeļlatvijai” stāsta Apes apvienības pārvaldes vadītāja Liene Ābolkalne.

Viņa atklāj, ka vides objekta autors ir tēlnieks Ivars Drulle. Tā izgatavotājs ir vietējais Apes uzņēmums SIA “TTR Company”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt otra projekta aktivitāte ir apgaismojuma izbūve Apes mototrasē, lai tā būtu pieejama cauru gadu, arī ziemā – slēpošanai.

Pēc tam visus aicinās doties pa Tilta ielu mototrases virzienā, lai aiz tilta ceļa kreisajā pusē kopā ar “Vaidavas kausa” iepriekšējo gadu uzvarētājiem stādītu bērzus topošajā “Vaidavas kausa” uzvarētāju birzī. ““Vaidavas kausa” jubilejas pasākumu ietvaros būs arī bērzu birzs stādīšana, kuras iniciatīvu atbalsta LPS projekts “Meža dienas 2023 Latvijas pašvaldībās – veidosim zaļāku, košāku un daudzveidīgāku vidi sev apkārt!”. Apes pilsētā un pagastā vienkopus koncentrējas vairākas publiskas un apmeklētas vietas, un šajā kopumā ietilpst Apes Vaidavas dabas parks, Dauškānu parks, Apes dižvītols, kurus savā starpā savieno mūsu slavenā Arvīda Levana vārdā nosauktā mototrase. Koki ir dabiska šīs teritorijas ainavas sastāvdaļa, tāpēc radās ideja papildināt ainavu ar bērzu birzi, iestādot tajā 50 bērzus, kas būs arī kā cieņas un goda apliecinājums motokrosa “Vaidavas kauss” piecdesmitgadei, tās 50 “Vaidavas kausa” ieguvējiem,” papildina L. Ābolkalne.

Svētki turpināsies mototrasē pie jaunās starta barjeras. Tur kopā ar 50. “Vaidavas kausa” izcīņas rīkotājiem varēs baudīt garšīgu zupu, kā arī izjautāt organizatorus, dalīties atmiņās un nākotnes plānos. Toties noslēgumā Vaidavas krastā, pļavā blakus Raganu klintīm, notiks skanīga, lustīga vakarēšana kopā ar novada radošajiem, muzikālajiem cilvēkiem. Jāpiezīmē, ka visi pasākumi piektdien, motosporta svētku ieskaņas dienā, būs bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās ap 500 dalībnieku

Sestdiena un svētdiena būs pilna ar sacensību azartu un motoru rūkoņu, jo uz starta stāsies ne vien visi spēcīgākie Baltijas valstu motosportisti, bet šo divu dienu laikā iespēja izbaudīt Apes mototrases izaicinājumu būs gandrīz visiem Latvijas motokrosistiem. Pēc organizatoru aplēsēm, “Vaidavas kauss” divās dienās pulcēs vairāk nekā 500 dalībnieku.

Sestdien pa dienu būs motokrosa sacensības, savukārt dienas otrajā pusē notiks nebijis pasākums – mopēdu “Rīga” parādes brauciens, kurā interesenti tiek aicināti piedalīties, ja vien ir mopēds, ar ko braukt, gan arī, protams, skatīties un sajust šo mopēdu jaudu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību braucieni sestdien būs galvenokārt Retro klasēm. Neizpaliks atraktīvie, skatītāju īpaši atbalstītie “Zelta mopēda” starti. Būs Gundara Levana ceļojošā piemiņas kausa izcīņa. Notiks arī Latvijas čempionāts motokrosā jauniešu klasēm, kur uz starta redzēsim vairākus perspektīvus mūsu novada jaunos braucējus.

Ievērojamas izmaiņas piedzīvo pati mototrase, kas sportistu un skatītāju vidū tiek uzskatīta par vienu no sarežģītākajām un interesantākajām trasēm Latvijā. Ir atjaunota starta barjera un starta laukums, būs jauns, daudz lielāks tunelis zem trases. Vairākās vietās būs izmainīta trase, bez tam top jauna, pārredzamāka finiša vieta. Tā tagad atradīsies tuvāk skatītājiem – lielās telts tuvumā. “Šobrīd norit pēdējie sagatavošanās darbi, lai nedēļas izskaņā uzņemtu sacensību dalībniekus un viesus. Moto trase ir atjaunota un pārbūvēta, būs arī nelieli, bet dažādi jaunumi, jo, kā zināms, sportisti trasē jūt pat mazākās izmaiņas,” stāsta viens no “Vaidavas kausa” organizatoriem Mairis Levans, kurš “Vaidavas kausā” ir kopš pašiem pirmsākumiem, gan pašam startējot moto sporta sacensībās, gan iesaistoties trases sagatavošanā un tamlīdzīgi.

Ņemot vērā, ka jubilejas gadā, “Vaidavas kauss” ir ar ļoti plašu moto programmu, dalībai dažādos sacīkšu posmos ir pieteikušies vairāk nekā 500 dalībnieku ne tikai no Latvijas, bet arī no  kaimiņvalstīm, un tas ir tāds rekordliels rādītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdienas vakarā pulksten 18 no Vaidavas tilta 6,4 kilometrus garā svētku parādes braucienā aplī pa Api dosies mopēdi “Rīga” no visas Latvijas. Interesenti tiek aicināti vērot šo braucienu pilsētas centrā un galveno Apes ielu (Pasta, Skolas iela) malās un sveikt tā dalībniekus.

Lielā “Motoballe” sestdienas atpūtai un izklaidei notiks Apes pilsētas stadionā. Piebraukšana balles vietai plānota no estrādes vai “Krodziņa” puses, ieeja – no vecā dzelzceļa puses. Lustīgi izballēties visus aicinās īpašie viesi – Ufo jeb Kaspars Upacieris, grupa “Pienvedēja piedzīvojumi” un Dj Japānis.

Savukārt svētdien noritēs vissīvākās sportiskās intrigas, jo būs gan “Vaidavas kausa” izcīņa, gan vienlaikus Latvijas čempionāta 4. posms pieaugušo klasēm. Bet starp pirmo un otro sacensību braucienu ar sava laika tehniku trasē dosies iepriekšējo “Vaidavas kausu” ieguvēji, tā simboliski saistot motosporta vēsturi ar šodienu. Pēc tam paredzēta laureātu tikšanās ar līdzjutējiem, paraksti uz plakātiem, fotografēšanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mopēdi rūks arī motosvētku noslēguma dienā, jo “Zelta mopēda” šovā iecerēts brauciens kopā ar pazīstamiem Latvijas sportistiem un citām slavenībām.

Sveicienu svētkos debesīs virs mototrases sola “Tarragon Aircraft Test” komanda.

Iedzīvotāju ievērībai

Informācija iedzīvotājiem par brauciena maršrutu: brauciena sākums sestdien pie tilta pāri Vaidavai, un ceļš vedīs gar D. Ozoliņa Apes pamatskolu pa P39 ceļu uz Alūksnes pusi, kur pēcāk nogriezīsies uz ceļa Ape–Lipski (tautā saukts Bremžu ceļš), līdz nokļūs uz Skolas ielas un pa to virzīsies gar Apes tautas namu, līdz piestās Apes pilsētas centrā pie pārvaldes ēkas. Būs kopīgs foto. Iedzīvotāji aicināti sagaidīt braucējus, kā parasti, Skolas ielas krustojumā pie Apes tautas nama un būt klātesošiem pilsētas centrā. Protams, var iet skatīties arī uz brauciena sākumu pie Vaidavas tilta.

Svētdien startēs jau nopietnās motociklu klases – MX2, MX1, blakusvāģi, kvadricikli un arī dāmas. Paralēli tam ir plānotas arī vairākas citas aktivitātes – “Vaidavas kausa” uzvarētāju svinīgais brauciens, amizantais “Zelta mopēda” brauciens kopā ar Zvaigznēm, “Tarragon Aircraft Test” pilotu sveiciens debesīs virs mototrases, parakstu sesija, izstāžu teltīs varēs redzēt “Vaidavas kausa” vēsturi, loterijas.

“Būs arī ekskursija ar vilcieniņu pa pilsētu, kuras laikā varēs aplūkot ne tikai pilsētas objektus, bet arī uzzināt daudz par vietām, šķūnīšiem, garāžām, kurās toreiz un tagad rosījās un rosās moto entuziasti, “ķīlējot” un spodrinot savus spēkratus,” akcentē L. Ābolkalne un aicina braukt, nākt un baudīt moto svētkus Apē.

Organizatori informē, ka būs paredzēti stāvlaukumi automašīnām un telts vietas mototrases teritorijā. Apmeklētāji aicināti būt korektiem, ievērot sacensību rīkotāju un privātīpašnieku norādījumus.

Informācijai par biļešu cenām iedzīvotāji aicināti sekot līdzi pasākuma mājaslapā www.vaidavaskauss.lv. Viena ieejas biļete uz abām dienām būs nopērkama vienīgi iepriekšpārdošanā par īpaši izdevīgu cenu. Uz vietas varēs iegādāties biļeti tikai katrai dienai atsevišķi.

Tuvojoties sacensībām, tiks aicināti palīgi, brīvprātīgie. Par to sekos informācija “Vaidavas kausa” mājaslapā.

Abās sacensību dienās būs daudz papildu aktivitāšu: foto un vimpeļu izstādes, suvenīru tirdzniecība, bērnu zīmējumu izstāde. Būs apskatāmi retro motocikli, iecienītā vērtīgu mantu loterija uz ieejas biļešu numuriem.

PASĀKUMU PROGRAMMA

Piektdiena, 28. jūlijs

  • 12.00–12.30 Aizlūgums par “Vaidavas kausa” izcīņu motokrosā LELB Apes Sv. Mateja draudzes baznīcā, Pasta ielā 11
  • 13.30–14.00 Ziedu nolikšana “Vaidavas kausa” dibinātājiem, organizatoriem un sportistiem Apes pilsētas kapos
  • 15.00–16.00 “Vaidavas kausa” izcīņai veltīta vides objekta atklāšana Pasta un Avotu ielas krustojumā
  • Ap 16.00 “Vaidavas kausa” uzvarētājiem veltītas bērzu birzs stādīšana ceļa posmā tilts pāri Vaidavai – mototrase
  • 18.00 “Zupas vakars” kopā ar 50. “Vaidavas kausa” izcīņas organizatoriem Apes mototrasē pie starta barjeras
  • 20.00–22.30 Vakarēšana, dziesmas, dejas ar Apes un Smiltenes radošajiem, muzikālajiem cilvēkiem Vaidavas upes krastā pie Raganu klintīm

Sestdiena, 29. jūlijs

Latvijas čempionāts, Latvijas kauss MX Retro, 50. “Vaidavas kausa” izcīņa un “Ekšņi 95” ceļojošais kauss 85 ccm klasē motokrosā: MX65, MX85, MX Open, MX Retro175, MX Retro250, MX retro350, MX Retro500, visas ZM klases Apes mototrasē

  • 11.00 – PIRMAIS STARTS
  • 18.00–19.00 Baltijas valstu kopīgs mopēdu “Rīga” parādes brauciens par godu “Vaidavas kausa” 50. izcīņai motokorsā. Sākums – pie tilta pāri Vaidavai
  • 22.30–03.00 Lielā “Moto balle”. Uzstājas: dj UFO, grupa “Pienvedēja piedzīvojumi”, grupa “UFO un draugi”, dj Japānis. Apes pilsētas stadionā

Svētdiena, 30. jūlijs

Latvijas čempionāts un 50. “Vaidavas kausa” izcīņa motokrosā: MX125, MX2 Juniori, MX Dāmas, MX2, MX1, Q Open, B/V Open. “Vaidavas kausa” uzvarētāju svinīgais brauciens, parakstu sesija, ““Zelta mopēds” brauciens kopā ar Zvaigznēm”, “Tarragon Aircraft Test” pilotu sveiciens debesīs virs mototrases. Apes mototrasē

  • 10.30 – PIRMAIS STARTS

Papildu aktivitātes: foto un vimpeļu izstāde, “Vaidavas kausam” veltīta bērnu zīmējumu izstāde, intervijas, fotografēšanās, atrakcijas bērniem, “Kā tas notika…?” – ekskursijas pa pilsētu vilcieniņā ar ieskatu Apes motovēsturē, suvenīru tirdzniecība, retro motociklu izstāde, apbalvošanas, loterija u.c.

Biļetes iepriekšpārdošanā šeit.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.