Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

3 drošības pamatnoteikumi, dedzinot sveces gada tumšajā laikā

Svecēm piemīt īpaša aura, taču iedegta svece ir atklāta liesma un potenciāla ugunsnelaimes aizsācēja. Šobrīd, arvien agrāk iestājoties tumsai, tā vien kārojas iedegt sveces, bet vēl aktuālāka sveču iedegšana kļūs 11. novembrī un tad jau Adventes laikā. If Apdrošināšanas speciālisti vērš uzmanību uz 3 drošības pamatnoteikumiem, kurus ievērojot, var izvairīties no sveču izraisītiem ugunsgrēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. Nekad neatstājiet degošu sveci bez uzraudzības

Nodzēsiet sveces, kad neuzturaties konkrētajā telpā vai dodaties gulēt! Iesakām nedegt sveces telpās, kur pastāv lielāks risks, ka cilvēki aizmigs, pirms sveces tiks nodzēstas. Nodzēšot sveci, pārliecinieties, ka tās deglis tiešām izdziest un neturpina gruzdēt.

  1. Dedzot sveces, pārliecinieties par izvēlētās vietas drošumu

Pārliecinieties, ka sveces neatrodas tuvumā viegli uzliesmojošām lietām, piemēram, aizkariem, galdautam vai rotājumiem. Nenovietojiet sveces tuvu atvērtiem logiem, jo neliela vēja brāzma var svecē iepūst aizkarus. Ieteicamais attālums no blakus esošajiem priekšmetiem ir vismaz 30 cm. Tāpat starp svecēm ir jāievēro vismaz 7–10 cm liels attālums. Nenovietojiet sveces citu siltuma avotu (TV, radiatori, iekurta krāsns/kamīns) tuvumā. Dedzot sveces, būtu jāpārliecinās arī par pamatni, uz kādas sveces tiek liktas, – svarīgi, lai pamatne būtu no nedegoša materiāla un nevarētu karstuma ietekmē saplīst. “Viens no nesenākajiem apdrošināšanas atlīdzības gadījumiem – plīstot stikla traukam, kurā dega svece, liesmas izvērsās, sadedzinot galdu un grīdas segumu, bet kvēpi noklāja mājokļa sienas un griestus. Šajā situācijā zaudējumi bija 5000 eiro,” atklāj If Apdrošināšanas īpašuma atlīdzību grupas vecākā atlīdzību regulētāja Iveta Briede. Tāpēc, tuvojoties Adventes laikam jāuzsver, ka ļoti svarīgi ir pievērst uzmanību tam, kā sveces tiek ievietotas vainagā, – tām jābūt iestiprinātām stabilos un nedegošos turētājos. Ja izmantojat vainagu, kas veidots no dabiskiem materiāliem, atcerieties, ka, jo ilgāk vainags ir telpās, jo vairāk izžūst skujas, radot lielāku aizdegšanās risku.

  1. Nekad neatstājiet degošas sveces bērniem un mājdzīvniekiem pieejamā vietā

Neatstājiet degošas sveces telpās, kur neatrodas pieaugušie. Bērni un mājdzīvnieki, ziņkārības vadīti, var neviļus apgāzt sveci vai degtspējīgus priekšmetus, kas atrodas tai blakus. Vēl bīstamāk, ja uguns liesma aizķer bērna apģērbu vai matus vai mīļdzīvnieka kažoku. “Mūsu klienti ir piedzīvojuši ļoti dažādas situācijas, kur labs nodoms neviļus pārvēršas nelaimē. Tā, piemēram, aizvadītā gada 11. novembrī bērns bija vēlējies novietot sveci uz palodzes, tā godinot Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus. Svece diemžēl izkrita no svečtura, kā rezultātā aizdegās palodze un loga rāmis, radot zaudējumus 1500 eiro apmērā,” stāsta I. Briede.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai mājoklis ir aprīkots ar dūmu detektoru?

Ja mājoklī vēl nav uzstādīti dūmu detektori, noteikti to izdariet. Taču, ja dūmu detektors ir uzstādīts, obligāti pārliecinieties par detektora funkcionēšanu, – nospiežot testa pogu, jāatskan spalgam skaņas signālam. Ja skaņas signāls neatskan, ir jānomaina ierīces baterija, kā arī nenāks par ļaunu noslaucīt putekļus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.