Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

142 Vidzemes skolotāji, tostarp no Smiltenes, konferencē “Praktiski. Lietpratībai” dalīsies ar saviem pieredzes stāstiem

Ceturtdien, 7.aprīlī, notiek otrā no piecām “Skola2030” reģionālajām tiešsaistes konferencēm “Praktiski. Lietpratībai” – tajā ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies 142 skolotāji no Valmieras, Alūksnes, Smiltenes, Limbažu, Lielvārdes, Cēsu un citu Vidzemes pilsētu un ciemu skolām. Dalībai konferencei reģistrējušies vairāk kā 3000 skatītāju gan no Vidzemes, gan citiem reģioniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd reģistrācija konferencei ir slēgta, taču dažas no sesijām varēs skatīties arī iepriekš nereģistrējušies dalībnieki, tās būs pieejamas šeit.

Aprīlī Latvijā notiek piecas reģionālās konferences “Praktiski. Lietpratībai”, kurās gandrīz 700 skolu un pirmsskolu skolotāji dalīsies ar saviem pieredzes stāstiem. Katra no piecām reģionālajām konferencēm ir īpaša – tās programmu veido tikai attiecīgā reģiona pedagogu un izglītības iestāžu vadītāju pieredzes stāsti. Savukārt mēneša beigās noslēguma konferencē “Virzība. Sadarbība. Atbalsts. Lietpratībai” Rīgā runāsim par pārmaiņu vadību skolās. 

 “Lielas pārmaiņas nenotiek ātri, tās prasa lielu pacietību un lielu darbu, un tieši tāpēc tik ļoti svarīga ir pleca sajūta, ko skolotāji var sniegt viens otram – mēs visi esam ceļabiedri, ir svarīgi to neaizmirst,” uzsver “Skola2030” vadītāja Zane Oliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceļabiedru tēma caurvij visas sešas konferences, atgādinot, ka savstarpējais atbalsts, biedriskums, mācīšanās vienam no otra ir īpaši būtisks, ja gribam īstenot iecerētās pārmaiņas izglītībā.

Pirmā no tiešsaistes konferencēm “Praktiski. Lietpratībai” ar virtuālo centru Rēzeknē notika 5. aprīlī, tajā ar saviem pieredzes stāstiem dalījās 140 Latgales novada izglītības darbinieki. Vidzemes skolu un pirmsskolu skolotāju pieredzes stāstus varēs uzzināt šodien, 7. aprīlī, to vadīs TV raidījumu vadītājs Gustavs Terzens.

Konferencei piedalīties esam aicinājuši ikvienu, kuru interesē skolotāju idejas, eksperimenti, metodes – gan vecāki, gan valsts un pašvaldību darbinieki, gan mediji. Visi Vidzemes skolu un pirmsskolu skolotāju stāsti ir noderīgi un aizraujoši, tie aptver dažādas vecuma grupas un tēmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram:

“Kā sadarboties ar trīsgadnieku?”, Baiba Vāvere, pirmsskolas skolotāja.

“Kā būt vērīgam un mācīties no maza bērna?”, Daiga Veisa, pirmsskolas skolotāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kā pētīt tekstus kopā ar skolēniem?”, Indra Ugaine, latviešu valodas un literatūras skolotāja.

“Kā runāt par ekoloģija ar divgadnieku?”, Renāte Alsberga un Elīna Baldiņa, pirmsskolas skolotājas.

Konference Zemgalē notiks 12. aprīlī, Rīgas – 20. aprīlī, savukārt Kurzemes – 26. aprīlī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

28. aprīlī Rīgā notiks noslēguma konference “Virzība. Sadarbība. Atbalsts. Lietpratībai”.Tajā piedalīsies izglītības iestāžu un pašvaldību izglītības pārvalžu vadītāji, kā arī rīcībpolitikas veidotāji, savu uzmanību vēršot uz pārmaiņu vadību skolās. Noslēguma konferencē runāsim par jautājumiem, ar ko saskaras katras mācību iestādes vadītājs: kā būt skolai, kurā katrs bērns svarīgs? Kā būt skolai, kurā mācās visi? Kā būt vadītājam – skolas izaugsmes virzītājam? Kā radīt vajadzību, vēlmi un iespējas skolēnu profesionālajai izaugsmei?

Konferences notiek Valsts izglītības satura centra ESF projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (“Skola2030”) ietvaros. Konferenču rīkošanu atbalsta a/s “Swedbank”.

Konferences ieskaņas video šeit.

Informāciju sagatavoja: Sanita Rībena

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.