Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Zobu taisnošana ar kapēm

Zobu taisnošana ar kapēm ir viena no ortodontijas zobārstniecības nozares procedūrām. Zobu taisnošana ar kapēm ir process, kas tiek veikts, lai koriģētu zobu novietojumu, kas uzlabo gan zobu estētiku, gan funkcionalitāti. Šis process parasti tiek veikts profesionālu ortodontijas speciālistu vadībā. Ortodontiskās procedūras tiek veiktas ar dažādām metodēm– tās var būt breketes- metāla, keramikas vai caurspīdīgām plastmasa kapēm.

Šajā rakstā aplūkosim noderīgu informāciju par zobu taisnošanu ar kapēm.

Kā notiek zobu taisnošanas ar kapēm procedūras?

Zobu taisnošana ar kapēm ir ilgstošs process, līdzīgi kā ar breketēm, kura laikā Jums būs jādodas pie ortodonta vairākas reizes, taču tas būs retāk nekā brekešu uzlikšanas gadījumā.

Pirmā konsultācija un izmeklēšana

  • Pirmajā konsultācijā ortodonts novērtēs jūsu zobu stāvokli un noskaidros jūsu vēlmes un mērķus attiecībā uz zobu taisnošanu.
  • Vispārējā zobu izmeklēšana, kas ietvert rentgena attēlu un, iespējams, 3D skenējumu, lai noteiktu zobu novietojumu un sakritību.

Individuāla plānošana

Balstoties uz sākotnējo izmeklējumu rezultātiem, katram pacientam tiek izstrādāts individuāls ārstēšanas plāns. Šajā plānā ir ietverts nepieciešamais ārstēšanas laiks un kapju izmantošanas veidu un skaits.

Kapju uzstādīšana

  • Pirms kapju uzstādīšanas, zobi tiek attīrīti un sagatavoti procedūrai.
  • Ja nepieciešams pie zobiem tiek piestiprināti speciāli blombējamā materiāla “enkuri”, lai nodrošinātu kapes pareizu ietekmi uz zobu pārvietošanu.
  • Pacientam tiks izstrādātas vairākas kapes, kuras būs jānomaina pret nākošajām noteiktā laika posmā.

Regulāras pārbaudes un regulēšanas vizītes

Pēc kapju uzstādīšanas būs nepieciešams, regulāri atrādīt zobu taisnošanas progresu ortodontam vai zobārstam, lai regulētu spiedienu un veiktu nepieciešamās korekcijas un sasniegtu vēlamos rezultātus ieplānotajā laika posmā. Parasti šīs vizītes notiek reizi mēnesī vai atbilstoši individuālajam ārstēšanas plānam.

Pēcārstēšanas procedūras

Kad ārstēšana ar kapēm ir pabeigta un zobi ir sasnieguši vēlamo novietojumu, var būt nepieciešamas pēc ārstēšanas procedūras, lai saglabātu sasniegto rezultātu.

Zobu taisnošana ar kapēm ir efektīva un moderna metode, lai koriģētu zobu novietojumu un sakritību. Šī ārstēšana parasti prasa laiku un pacietību, bet ar regulārām pārbaudēm un ārstēšanas plāna ievērošanu ir iespējams sasniegt izcilus rezultātus.

Ja vēlaties iegūt taisnākus zobus vai veikt sakodiena korekciju, bet nevēlaties nēsāt metāla kapes, tad Dental Medical zobārstniecības klīnikā ir iespējams to paveikt ar caurspīdīgām izņemamām kapēm. Zobu taisnošana ar šīm kapēm ir patīkama un reizē nepamanāma citiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.