“VEF BA Valkā” zaudē arī otrajā spēlē

Zaudējumu “Ramitrent Nacionālās basketbola līgas” izslēgšanas turnīra astotdaļfināla sērijas otrajā spēlē piektdien, 10.martā, piedzīvoja “VEF basketbola akadēmija Valkā”, tādējādi izstājoties no “play off” turnīra.

Valcēnieši piektdien savā laukumā “Jelgavas” komandai piekāpās ar 84:102 (21:25, 18:24, 18:30, 27:23).

Valcēnieši pirmie guva punktus, taču turpinājumā viesi iniciatīvu pārņēma, tāpēc Jāņa Butanā komandai visu spēli bija jānodarbojas ar pakaļdzīšanos, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar četru punktu deficītu – 21:25.

Otrajā ceturtdaļā viesi ātri pārvarēja +10 punktu robežu, ko valcēniešiem divas minūtes pirms puslaika pārtraukuma izdevās sadeldēt līdz -5, tomēr pārtraukumā dodoties, jelgavniekiem atkal +10 punktu pārsvars – 49:39.

Trešajā ceturtdaļā viesi valcēniešu grozā sabēra 30 punktus, kamēr Valkas basketbolisti iespēja gūt vien 18 punktus, pirms pēdējās ceturtdaļas atrodoties iedzinējos jau ar 57:79.

Pēdējā ceturtdaļā, trīs minūtes pirms pamatlaika beigām, Jāņa Butāna komanda spēja “Jelgavai” pietuvoties līdz -8 punktiem, taču viesi nebija noskaņoti sēriju pagarināt līdz trešajai spēlei, tāpēc atlikušajā laikā “salādēja” laukuma saimnieku grozā 15 punktus, valcēniešiem ļaujot gūt vien piecus. Spēles finālsignālam skanot, “Jelgava” svinēja uzvaru ar 102:84, un, tā kā savā laukumā bija uzvarējuši ar 114:76, uzvarēja arī astotdaļfināla sērijā.

Valcēniešiem šajā spēlē pa 22 punktiem guva Renārs Šimpermanis un Daniels Minajevs, 10 punkti Iļjam Upiram.

Aizvadītajā sezonā, no tiem spēlētājiem, kas aizvadīja vairāk par vienu spēli, “VEF basketbola akadēmijas Valkā” rindās rezultatīvākais, gūstot vidēji 14,76 punktus spēlē, bija Jaroslavs Pivovars, Iļja Upirs guva vidēji 13,33 punktus, Elvis Šukteris atzīmējās ar vidēji 10,78 punktiem spēlē, kamēr Renāram Šimpermanim izdevās gūt vidēji 10,77 punktus.

“VEF basketbola akadēmijas Valkā” komandai šī sezona ir galā, kamēr BK “Jelgava” ceturtdaļfinālā tiksies ar “LU/BS Rīga” vienību.