Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vasaras vai vissezonas riepas

Vasaras vai vissezonas riepas

Autovadītāji reti domā par riepām, līdz brīdim, kad viena no tām plīst vai ir pienācis laiks iegādāties jaunas, un viņi var nemaz nezināt, ar kāda tipa riepām ripo viņu transportlīdzeklis un vai tās vispār ir piemērotas – vai tās ir vissezonas riepas, cietās ziemas riepas vai vasaras riepas, kas paredzētas jaudīgākai braukšanai. Kuras riepas ir piemērotas tieši jums?

Vissezonas riepas piedāvā līdzsvarotu veiktspēju, vienlaikus nodrošinot pieņemamu veiktspēju slapjos un sausos apstākļos, kā arī saķeri uz sniega. Vissezonas riepām, kas paredzētas vidusmēra autovadītājam, ir mērens protektora dziļums un gumijas maisījumi, kas izstrādāti tā, lai nodrošinātu ilgāku protektora kalpošanas mūžu nekā vasaras riepām, kuru protektora dziļums ir mazāks. Visu sezonu riepas tiek piedāvātas dažādos tipos, izmēros, kravnesībās un ātruma kategorijās, lai tās varētu izmantot visdažādākajiem transportlīdzekļiem, sākot ar ekonomiskiem automobiļiem, sedaniem, miniveniem un beidzot ar pikapiem. Tās parasti nodrošina braukšanas komfortu, vadāmību un citas veiktspējas īpašības, kas piemērotas lielākajai daļai autovadītāju.

Visu sezonu riepas labi darbojas arī siltos laikapstākļos, taču to saķere var būt vājāka nekā vasaras riepām, tāpēc tās var būt sliktākas manevrēšanas, bremzēšanas un pagriezienu veiktspējas ziņā. Šis kompromiss ir nepieciešams, lai vissezonas riepas spētu nodrošināt pieņemamu sniegumu vieglos ziemas apstākļos un sniegtu ilgāku protektora kalpošanas mūžu.

Visu sezonu riepas spēj nodrošināt saķeri ziemā, taču tās nav labākās riepas, ko izmantot ekstremālos ziemas braukšanas apstākļos. Autovadītājiem, kuri saskaras ar ekstrēmiem ziemas laikapstākļiem, būtu ieteicams apsvērt iespēju pāriet uz ziemas riepām. Tā kā vissezonas riepas nodrošina vasaras un ziemas veiktspējas apvienojumu, tās bieži vien ir labs risinājums autovadītājiem mērenā klimata joslas braukšanas apstākļos. Visu sezonu riepas ir kā hibrīds starp vasaras un ziemas riepām, kas ir radītas, lai vidēji labi izturētu visdažādākos laika un ceļa apstākļus, vienlaikus nodrošinot labu protektora kalpošanas mūžu. Toties tās neaizstāj īstas ziemas riepas, kas ir nepieciešamas stabilai braukšanai uz nopietna sniega un ledus.

Vasaras riepas ir ideāli piemērotas augstas veiktspējas transportlīdzekļiem, un tās ir paredzētas ātrumam un veiklībai. Tās nodrošina labāku saķeri straujos līkumos un sniedz labākas bremzēšanas spējas. Parasti to nodrošina specializēti protektora raksti un gumijas maisījumi, kas ļauj uzlabot manevrēšanas spējas uz ceļa. Vasaras riepu protektora rakstam ir mazāk robojumu, un gumija vairāk saskaras ar ceļu. Vasaras riepu protektora maisījumi ir veidoti tā, lai tie būtu elastīgāki, tādējādi nodrošinot labāku stabilitāti un sniegtu efektīvāku saķeri ar ceļu. Vasaras riepām var būt seklāks protektora dziļums, kas nodrošina nepieciešamo stabilitāti sasniedzot lielus ātrumus.

Riepu parametri (piemēram, tās platums, augstuma koeficients un loka diametrs), maksimālā ātruma iespējas un citas konstrukcijas iezīmes padara vasaras riepas piemērotākas un spēj nodrošināt labāku veiktspēju slapjos un sausos apstākļos, uz sportu orientētiem transportlīdzekļiem.

Kad runa ir par braukšanu ziemā, vissezonas riepas var būt piemērotākas nekā vasaras riepas, ņemot vērā vasaras un ziemas riepu veiktspējas apvienojumu, taču mēs iesakām apsvērt domu par pāreju uz ziemas riepām, lai iegūtu optimālu saķeri un veiktspēju ekstremālos ziemas apstākļos.

Izvēlēties pareizās riepas nav nemaz tik vienkārši kā uzmontēt komplektu un vairs par to nedomāt. Apsverot vasaras vai visu sezonu riepu izvēli, ņemiet vērā savus braukšanas apstākļus, klimatu, kurā dzīvojat, un transportlīdzekļa veiktspējas vajadzības.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.