Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vai zobu implanti piemēroti visiem?

Neskatoties uz uzlabojumiem zobārstniecības jomā, miljoniem cilvēku cieš no zobu zaudēšanas — galvenokārt kariesa, periodonta slimības vai traumu dēļ. Daudzus gadus vienīgās pieejamās ārstēšanas iespējas cilvēkiem ar trūkstošiem zobiem bija tilti un protēzes. Attīstoties zobārstniecībai, mūsdienās ir pieejami arī zobu implanti.

Zobu implantu priekšrocības

Zobu implantiem ir daudz priekšrocību – tie izskatās un rada dabīga zoba sajūtas. Tā kā tiem jāsaaug ar kaulu, tie kļūst kā pastāvīgie zobi. Izmantojot slikti pieguļošas protēzes, zobi mutē var kustēties, izraisot neskaidru runu un grūtības izrunāt vārdus. Zobu implanti ļauj runāt, neuztraucoties, ka zobi var izkustēties vai izkrist. Tā kā tie kļūst par daļu no jums, implanti novērš diskomfortu, ko rada izņemamās protēzes. Izņemamās protēzes var apgrūtināt košļāšanu.

Zobu implanti darbojas kā jūsu paša zobi, ļaujot ēst ar pārliecību un bez sāpēm. Implanti atgriež smaidu un palīdz justies labāk. Ievietojot zobu implantus, nav jānoslīpē citi zobi, kā to dara uz zoba balstītam tiltam. Tā kā tuvumā esošie zobi netiek mainīti, lai atbalstītu implantu, vairāk dabīgo zobu paliek neskarti, tādējādi uzlabojot mutes dobuma veselību ilgtermiņā. Tie ir ļoti izturīgi un kalpos daudzus gadus. Ar labu kopšanu implanti var kalpot pat visu mūžu.

Vai ikviens var iegūt zobu implantus?

Vairumā gadījumu ikviens vesels pacients pēc zobu ekstrakcijas, mutes dobuma operācijas, vai cita veida zoba zaudēšanas var apsvērt iespēju ievietot zobu implantus. Pacientiem jābūt veselām smaganām un pietiekami daudz žokļa kaula, lai nostiprinātu implantu. Kā arī jāievēro laba mutes higiēna un regulāri jāapmeklē zobārsts. Cilvēki, kas cieš no nekontrolētām hroniskām slimībām, piemēram, diabēta vai sirds slimībām, ir jānovērtē individuāli. Ja apsverat ievietot implantus, konsultējieties ar savu zobārstu, lai noskaidrotu, vai tie jums ir piemēroti.

Zobu implantiem ir nepieciešama tāda pati aprūpe kā dabīgajiem zobiem, tostarp zobu tīrīšanai, diegošana, skalošana ar antibakteriālu mutes skalojamo līdzekli un regulāras zobu pārbaudes. Dr. Jūlijas Katkevičas klīnika piedāvā implantu ievietošanu, izmantojot pasaulē atzītus materiālus un profesionālu aprūpi.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.