Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vai grāmatveža piesaistīšana grāmatvedības sakārtošanai ir dārgs pasākums?

Vai tev ir savs uzņēmums? Un vai tev ir savs grāmatvedis? Protams, nelielā uzņēmumā bez tā var iztikt, bet savs iekšējais vai ārštata grāmatvedis tomēr ievērojami atvieglo ikdienas dzīvi un atbrīvo liekām raizēm. Vai tas ir dārgi?

Cik maksā grāmatvedis?

Šis ir neatbildams jautājums, jo grāmatvedības pakalpojumu izmaksas tiešā veidā ir atkarīgas no to apjoma. Nelielam uzņēmumam, kurā notiek minimāla saimnieciskā darbība un, iespējams, vienīgais grāmatveža veicamais darbs ir gada pārskata sagatavošana, visticamāk, šīs izmaksas būs mazas, iespējams, izdosies iekļauties pat 100 eiro robežās.

Savukārt lielam uzņēmumam, kas veic dažādus darījumus katru dienu, kam ir liels darbinieku skaits, veikali, interneta veikali, rēķini, liels skaits klientu, vajadzēs veselu grāmatvežu komandu, līdz ar to arī izmaksas par šo pakalpojumu saņemšanu būs nozīmīgas. Līdz ar to – viss atkarīgs no tā, cik daudz un kas tieši ir nepieciešams no grāmatveža.

Cik maksā kļūdas?

Administrācijas izdevumi jebkurā uzņēmumā ir visai nosacīts jēdziens, jo pretī jāparēķina, kādi var būt zaudējumi, ja konkrētie darbi netiek veikti un atbilstošs speciālists netiek piesaistīts.

Cik izmaksā Valsts ieņēmumu dienesta apmeklējums un fakta konstatēšana, ka grāmatvedībā valda haoss un nav samaksāti visi atbilstošie nodokļi? Cik maksā ielaistu kļūdu labošana? Un cik maksā gada pārskata sagatavošana, ja visu gadu nav atbilstoši darbi veikti?

Grāmatvedības kļūdas vai pat neesamība dažkārt var izmaksāt pat uzņēmuma “dzīvību”, ja attiecīgās kontrolējošās institūcijas konstatēs būtiskus pārkāpumus, var tikt pieņemts lēmums par uzņēmuma darbības apturēšanu. Pārāk daudz likts uz spēles, vai ne?

Ir varianti

Vienlaikus mūsdienās ir pozitīvi, ka varianti, kā uzņēmumam piesaistīt grāmatvedi, ir vairāki. Jau tradicionāli iespējams algot štata grāmatvedi, kas ikdienā atradīsies uz vietas birojā un ne tikai kārtos grāmatvedību, bet arī būs pieejams ikdienas komunikācijā.

Nelielā uzņēmumā, saprotams, grāmatvedi var algot arī uz pusslodzi.

Ja pēc grāmatveža uz vietas birojā īsti nav nepieciešamības, ja darbu apjoms nav tik iespaidīgs, allaž var izmantot ārpakalpojumu grāmatvežu palīdzību. Elektroniski nosūtīt dokumentus šobrīd ir vien pāris sekunžu jautājums, nepieciešamības gadījumā vienmēr var arī sazvanīties vai norunāt tikšanos, ja tomēr rodas jautājumi savam grāmatvedim.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.